Україною прокотилася хвиля пожеж і вибухів

Україною прокотилася хвиля пожеж і вибухів

Протягом кількох останніх тижнів в Україні різко збільшилася кількість масштабних пожеж (горять склади, ринки, установи, підприємства, житлові будинки, ліси і торфовища), а також вибухів, здійснених з диверсійними та терористичними цілями. Найбільше подібних випадків зафіксовано на Донеччині, Луганщині, Київщині, Черкащині, Одещині, Полтавщині та Дніпропетровщині.

Вчора, 26 вересня, поблизу міста Калинівка, що на Вінниччині спалахнула пожежа на території одного з найбільших в Україні арсеналів «Міністерства оборони». Як з’ясувалося, на відкритому майданчику зберігання боєприпасів військової частини А1119 вибухнули снаряди калібру 122 мм і 125 мм. Потім почали вибухати інші боєприпаси. За даними «Державної служби з надзвичайних ситуацій», травмовано двох людей, із зони можливого ураження було евакуйовано більш як 30 тисяч людей.

В зоні надзвичайної ситуації припинена робота потенційно небезпечних об’єктів, проведена евакуація працюючого персоналу.  До населених пунктів району припинено електро- та газопостачання. Відключено зв’язок. Заблоковане транспортне сполучення. В радіусі 40 кілометрів оголошено безпольотну зону.

Інформацію про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.113 Кримінального кодексу (диверсія). Кримінальне провадження, розпочате «прокуратурою» передане за підслідністю до «Служби безпеки України».

Майданні спікери традиційно озвучують версію про «російський слід» та пов’язують причину пожежі з «діяльністю російських спецслужб»

Однак, є й інші версії. Зокрема, «депутат Верховної ради України» Надія Савченко вважає, що пожежа на складах боєприпасів під Вінницею могла бути організованою заради того, аби приховати сліди незаконного розпродажу зброї. «Мова йде про наступне, ми бачимо дуже багато складів в Україні, які підриваються. Як вони підриваються, встановлюватиме слідство, але ці склади дуже тривалий час спустошувалися торгівлею зброєю», — сказала вона. Савченко також нагадала про звіт міжнародної правозахисної організації Amnesty International, в якому говорилося про причетність майданної України до незаконних постачань зброї до Південного Судану.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *