Угорщина і Румунія обурені утисками нацменшин в Україні

Угорщина і Румунія обурені утисками нацменшин в Україні

Міністерство закордонних справ Угорщини розкритикувало прийнятий майданною «Верховною Радою України» закон про освіту, підкресливши, що він порушує права угорської національної меншини в Україні. Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, розміщеному на сайті уряду.

«Україна встромила Угорщини ніж у спину, внісши зміни до закону про освіту, який сильно порушує права угорської меншини», – заявив Сиярто, зазначивши, що Угорщина вважає закон ганебним: «Ганебно, що країна, яка прагне розвивати все більш тісні відносини з Європейським Союзом, прийняла рішення, яке є повною опозицією європейським цінностям. Це неприпустимо, що Україна позбавила угорців їх права навчатися рідною мовою в школах і університетах і залишила їм таку можливість тільки в дитячих садках і початкових школах».

Законодавчі зміни ставлять під загрозу функціонування більшості шкіл у Закарпатті та порушують права 150 тисяч угорців, які проживають в Україні, підкреслив угорський міністр. Уряд Угорщини активізується на всіх можливих європейських форумах, щоб нові правила не вступили в силу, додав він.

Міністр вважає це рішення особливо недружнім, враховуючи той факт, що в останні місяці Будапешт кілька раз роз’яснював української адміністрації, що заплановані зміни є порушенням угорських інтересів.

Це було зроблено незважаючи на те, що в останні роки Угорщина надала Україні кілька форм допомоги, які мають фундаментальне значення в зв’язку з процесом європейської інтеграції, а також соціальної ситуації і ситуації з безпекою в Україні,
– зазначив глава угорського МЗС.

Як повідомив прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер, Міністерство закордонних справ Угорщини також оголосило дипломатичний бойкот Україні у зв’язку з введенням законопроекту «Про освіту». Сийятро розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували ні однієї української ініціативи в міжнародних організаціях, у тому числі віддав указ не підтримувати важливі для України рішення.

10 вересня посла України в Будапешті було викликано в МЗС Угорщини для дачі пояснень.

Занепокоєння і невдоволення з приводу прийнятої реформи також висловила і Румунія. У заяві румунського МЗС йдеться, що відомство стурбоване прийнятим 5 вересня «Верховною Радою України» законом про освіту, зокрема, питанням, що стосуються навчання мовами національних меншин.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *