У Сумах заборонили проведення Покровської хресної ходи

У Сумах заборонили проведення Покровської хресної хіди

В Сумах майданний «виконком міської ради» вперше заборонив архієпископу Сумському і Охтирському Євлогію провести 14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, традиційне богослужіння на Покровській площі та хресний хід. Раніше в Сумах віряни Української Православної Церкви щороку проводили хресний хід центром міста.

«Депутат Сумської обласної ради» Віктор Дубінко заявив, що проведення хресного ходу УПЦ потребує додаткового узгодження. «Це питання треба було спочатку узгодити з такими організаціями як Нацполіція та СБУ, адже захід може спровокувати громадське протистояння», – пояснив чиновник позицію місцевої влади.

Як наголошує, архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій, не у компетенції виконкому міськради було надавати дозвіл чи забороняти проведення молитовної ходи. «Виконком не мав права забороняти нам проведення Хресного ходу, тим більше, що ми і не просили його дозволу. Згідно із законом, ми поставили мера міста до відома про те, що 14 жовтня буде проведено богослужіння. Це вже третій раз виконком перевищує свої повноваження», — зазначає владика.

«Виконком Сумської міської ради приймає такі незаконні рішення всупереч 39 ст. Конституції України, всупереч іншим законодавчим актам. Виконком в даному випадку є продовжувачем справи більшовиків, які нищили, руйнували, розпинали, опльовували наші християнські народні святині», – говорить архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій.

За традицією, щороку святкове богослужіння відбувається на місці, де був розташований стародавній сумський козацький храм на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Як і в попередні роки, православні сумчани та гості з інших місць разом з духовенством Хресним ходом від кафедрального Спасо-Преображенського собору планують пройти на місце, де знаходиться зруйнований в 30-ті роки минулого століття Покровський храм.

«Віруючі налаштовані на проведення Хресного ходу і Літургії, тому він відбудеться», — підкреслив архієпископ.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *