Російсько-білоруські військові навчання перелякали Майдан і НАТО

Російсько-білоруські військові навчання «Захід-2017»

В період з 14 по 20 вересня збройні сили Російської Федерації і Республіки Білорусь провели стратегічні навчання «Захід-2017». Такі навчання проводяться кожні два роки і спрямовані на перевірку боєздатності регіонального угруповання військ. Сенс нинішніх маневрів – перевірка нових систем управління військами та відпрацюванні дій з ліквідації незаконних збройних формувань (НЗФ). Згідно сценарію війська Союзної держави (Роія-Білорусь) блокували канали постачання незаконних збройних формувань, а потім ліквідували екстремістів. Цього року Москва і Мінськ забезпечили небувалу відкритість маневрів для журналістів та іноземних спостерігачів.

Стратегічним навчанням «Захід-2017» передували п’ять підготовчих заходів, які пройшли з березня по серпень 2017 року. В рамках навчань були задіяні шість білоруських і три російські полігони. Загальна чисельність особового складу – понад 12 тисяч військових (це не перевищує встановлену Віденським документом планку в 13 тис. осіб). Від Білорусі в навчаннях брали участь 7,2 тис. військовослужбовців, від Росії — 5,5 тис. У навчаннях були задіяні 370 одиниць бронетанкової техніки, у тому числі близько 140 танків, до 150 одиниць артилерії і реактивних систем залпового вогню (РСЗВ); понад 40 літаків і вертольотів, 10 кораблів Балтійського флоту. З Росії на територію Білорусії будло перекинуто близько трьох тисяч військовослужбовців, 98 танків, 104 броньованих машини, 32 одиниці артилерії і РСЗВ, а також 27 літаків і вертольотів. На навчання були запрошені делегації з ОДКБ, ЄАЕС, СНД, НАТО, ОБСЄ, США і представники військово-дипломатичних корпусів закордонних держав.

Незважаючи на явний оборонний і антитерористичний характер навчань ряд держав — членів НАТО назвали «Захід-2017» репетицією до наступальних операції в Україні і країнах Балтійського регіону.  Приміром, голова Військового комітету НАТО генерал Петр Павел, заявив, що російсько-білоруські навчання «схожі на підготовку до великої війни». А міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич повідомив, що під час навчань росіянами буде відпрацьовано застосування ядерної зброї. «Навчання триватимуть, на цей раз із застосуванням ядерної зброї, що не було включено в їх програму», – попередив керівник польського оборонного відомства.

Намагаються не відставати від своїх покровителів і на майданній частині України. Зокрема, начальник Генштабу «ЗСУ» Віктор Муженко повідомив, що Москва нібито приховує «реальні масштаби заходів підготовки». За його оцінкою, загальна чисельність учасників навчань – 230-240 тис. осіб. «З них на Південно-Західному стратегічному напрямку — близько 100 тис. чоловік, у тому числі 70 тис. військовослужбовців Збройних сил та 30 тис. співробітників інших силових структур Росії», — каже Муженко.

А глава «українського» МЗС Павло Клімкін поперереджає громадян про небезпеку поїздок на територію Білорусії. «Зараз у нас створилася ситуація, коли ми бачимо, що російські спецслужби діють також на території Білорусі, і я вважаю, що українські громадяни повинні зважувати, яким чином їздити туди», — сказав він.

Протягом кількох місяців, що передували цьогорічним російсько-білоруськім військовим навчанням, цілий ряд майданних чиновників всіх рівнів лякали українців заявами, що «заплановані маневри – генеральна репетиція агресії РФ проти України», і навіть обіцяли, що цього разу «Росія використає маневри як прикриття для масованого військового вторгнення в Україну»…

Сьогодні – останній день навчань «Захід-2017» і вже через кілька годин ми зможемо побачити, наскільки реальна загроза вчергове обіцяного збройного конфлікту з Росією і чого насправді варті заяви майданних політиків, «політологів» та «експертів».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *