На Одещині сталися сутички через постанову суду у справі «2 травня»

На Одещині сталися сутички через постанову суду у справі «2 травня»

Суд міста Чорноморськ (колишній Іллічівськ) Одеської області визнав невинними двадцятьох підозрюваних у справі про масові заворушення 2 травня 2014 року в Одесі. Відповідний вирок оголосила колегія Іллічівського міського суду. П’ятьох фігурантів з числа «проросійських активістів», які перебували під вартою – Сергія Долженкова, Сергія Корчинського, Владислава Романюка, Євгена Мефйодова та Максима Сакаулова – звільнили в залі суду.

Суд констатував, що переконливих доказів провини обвинувачених прокуратура не надала: «Немає жодного доказу, що підтверджує обвинувачення. Більш того, обвинувачення навіть не намагалося довести провину».

Окремо підкреслюється, що звинувачення політично ангажоване: на лаві підсудних опинилися тільки «проросійські» учасники трагічних подій, при тому що більшість загиблих і постраждалих — їх соратники. Єдиний обвинувачений з «українського» боку – Сергій Ходияк, але його ще раніше звільнили під тиском майданних «активістів».

За майданною традицією неонацисти, що вимагали відміни постанови суду, чинили тиск на суддів, здійснили напад на державну установу і спровокували сутички з правоохоронцями. Нападники використовували палиці, пляшки та сльозогінний газ. Є  постраждалі.

Пізніше стало відомо, що, майже одразу після звільнення з-під варти, Євгена Мефйодова і Сергія Долженкова було знову ув’язнено в СІЗО. Проти них висунуто нові звинувачення – «сепаратизм».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *