Журналіста Василя Муравицького заарештовано за підозрою у «створенні терористичної організації»

Журналіста Василя Муравицького заарештовано за підозрою у «створенні терористичної організації»

Суд в Житомирі заарештував журналіста Василя Муравицького, якого на Україні підозрюють в «державній зраді» та інших традиційних для незалежних журналістів «злочинах». «Рішенням Корольовського районного суду міста Житомира особі, що підозрюється в державній зраді, обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без права внесення грошової застави», – йдеться в повідомленні прокуратури Житомирської області.

«Підозрюваний – 32-річний житель м. Житомира – протягом декількох років співпрацював із представниками іноземної держави, допомагав їм у проведенні підривної діяльності проти України. Зокрема, готував та розповсюджував через мережу Інтернет публікації, що містять елементи психологічного маніпулювання суспільною свідомістю та спрямовані на розпалювання національної ворожнечі» – зазначається на сайті установи.

Прокуратура також повідомляє, що журналісту загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Майданна «Служба безпеки України» підозрює Василя Муравицького у «державній зраді», «посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України», «порушенні рівноправності громадян» та «створенні терористичної організації» одночасно. За твердженням «СБУ», статті затриманого журналіста публікувалися на «сайтах, які адмініструвалися з РФ і тимчасово окупованих територій України».

Головний редактор інтернет-видання Ukraina.ru Іскандер Хісамов, що співпрацював з Василем Муравицьким, назвав переслідування журналіста політичними репресіями. «Василь Муравицький завжди виступав в своїх публікаціях в якості щирого патріота України, який боровся проти братовбивчої громадянської війни, виступав за мир і порозуміння в країні, протестував проти націоналістичної пропаганди, був послідовним прихильником дружби між Україною і сусідніми країнами”, – пише «Україна.ру».

Відомий український адвокат Тетяна Монтян назвала Василя Муравицького «новим Коцабою». На її думку репресії проти журналістів стали можливими у тому числі й через те, що переважна більшість ЗМІ в Україні сьогодні замовчують знищення свободи слова.

«У влади вже немає інших способів залишитися на своєму місці, крім посилення репресій і задіяння ультраправих радикалів проти людей, які виступають за права людини і громадянські свободи в Україні. Влада, мабуть, знаходиться на межі, коли інших методів, окрім насильства, у неї не залишилося», – коментує арешт член правління Української Гельсінської Спілки Володимир Чемерис.

«Журналіст Василь Муравицький став новою жертвою політичних репресій київського режиму. Його арешт став ще однією ланкою ланцюжка фактів, що підтверджують: Україна семимильними кроками рухається в бік нацистської диктатури», – вважає колега Муравицького оглядач Василь Темний.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *