Вступила в дію українсько-канадська Угода про вільну торгівлю

Вступила в дію українсько-канадська Угода про вільну торгівлю

З 1 серпня вступила в дію Угода про вільну торговлю між Україною і Канадою. Очікується, що Угода сприятиме підтримці українських підприємств щодо виходу на нові ринки, поглибленню торговельних зв’язків і подальшому зміцненню двосторонніх відносин Канади і України;

Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою була підписана 11 липня 2016 року “віце-прем’єр міністром економічного розвитку і торгівлі України” Степаном Кубівом та міністром міжнародної торгівлі Канади Христею Фріланд.

Угода відкриє для українських експортерів 98% канадського ринку товарів. Скасовуються візні мита на сільськогосподарські товари (за виключенням 108 тарифних ліній, доступ по яких відкриється у рамках квот), а також на всі промислові товари (крім легкових автомобілів із 7-річним перехідним періодом скасування ввізних мит). Для вказаних 108 тарифних ліній сільськогосподарських товарів вітчизняні експортери матимуть можливість постачати товари за нульовою ставкою ввізного мита в рамках глобальних квот Канади.

У свою чергу, Україна зобов’язалася скасувати митні тарифи на 72% канадських товарів, зокрема, на рибу та морепродукти, зернові, арахіс, соки, мінеральну воду. На частину товарів з Канади мита скасовуватимуться не одночасно, а з використанням перехідних періодів у 3,5 та 7 років.

Теоретично, завдяки Угоді Україна може стати інвестиційно-виробничим центром для канадських підприємств, що прагнуть отримати безмитний доступ до європейського ринку. “У нас є дешева робоча сила. Канадські компанії можуть виконати остаточну збірку або створити інтегральні виробничі потужності для випуску своєї продукції в Україні і поставляти свою продукцію в Європу”, – вважає “заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України” Наталія Микольська. За її словами європейські товари виготовлені на території Українитакож зможуть безмитно експортуватися до Канади. Крім того, Канада могла б стати центром транзиту для подальшого експорту українських товарів в США.

У “Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України” прогнозують, що в короткостроковій перспективі зиск від угоди про ЗВТ з Канадою отримають українські виробники соняшникової олії, кондитерських виробів, алкогольних напоїв та пива, соків, одягу, кераміки, українські металургійні та хімічні комбінати.

Скасування українського мита на канадські товари призведе до втрат для держбюджету на 1,2 мільйона доларів у перший рік дії угоди. Проте “урядовці” очікують, що згодом це компенсується за рахунок збільшення іноземних інвестицій. Майданний уряд, також сподівається, що завдяки лібералізації торгівлі з Канадою Україна отримає 3,5% приросту експорту і щорічне створення до 600 нових робочих місць.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *