В Києві відбувся парад за участю вояків НАТО

В Києві відбувся парад за участю вояків НАТО

З нагоди Дня Незалежності України в центрі Києва вперше пройшов парад за участю військовослужбовців з країн НАТО (Сполучених Штатів Америки, Канади, Великобританії, Литви, Польщі, Латвії, Естонії, Румунії, Молдавії і Грузії).
На заході були присутні «президент України» Петро Порошенко, міністри оборони різних країн світу, в тому числі глава Пентагону Джеймс Меттіс. На запрошення майданної влади до Києва прибули урядові делегації США, Великобританії, Польщі, Литви, Латвії, Чорногорії, Естонії, Туреччини і Молдови.

Приймав парад «міністр оборони України» Степан Полторак. Хрещатиком пройшли близько 4,5 тис. військовослужбовців, з яких понад 230 осіб – представники країн Північноатлантичного альянсу, ще більше тисячі – учасники «АТО». В цьому році військова техніка не брала участі в урочистостях.

Виступаючи перед присутніми, президент Майдану Петро Порошенко в черговий раз запевнив, що Київ неухильно йде шляхом інтеграції в ЄС і НАТО. «Дорога у нас одна: широкий євроатлантичний автобан, який веде до членства в Європейському союзі і членства в НАТО. На цьому шляху ми вже зруйнували візовий завісу
– заявив він, маючи на увазі запровадження безвізового режиму з країнами ЄС. Порошенко також наголосив, що «Україна продовжує реформувати свої Збройні сили», щоб вони відповідали стандартам НАТО, і традиційно звинуватив Росію в ситуації в Донбасі.

За кілька годин до початку параду стало відомо, що вночі в Одесі невідомі зруйнували бюст Героя Радянського Союзу маршала Георгія Жукова.

Через кілька годин після військового параду в Києві біля будинку Кабінету міністрів України пролунав вибух. Поранення отримали три особи. В поліції цю подію кваліфікували як «хуліганство», але потім перекваліфікували за статтею «замах на життя». На місці працюють вибухотехніки, розпочато слідство.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *