Український пілот врятував життя пасажирів турецького авіалайнера

Український пілот врятував життя пасажирів турецького авіалайнера

27 липня пасажирський лайнер турецької авіакомпанії Atlas Global, що злетів з аеропорту Стамбула на Кіпр, потрапив у шторм та під сильний град на висоті близько 1200 метрів. Градини, розміром із мандарин, побили скло в кабіні пілотів і понівечив фюзеляж літака. Ушкодженому авіалайнерові, на борту якого знаходилися 121 пасажир і 6 членів екіпажу, довелося терміново розвертати на аварійну посадку.

Командир екіпажу Олександр Акопов здійснив посадку на злітну смугу у вкрай складних умовах, з креном і майже наосліп. Завдяки високому професіоналізму українського пілота вдалося уникнути чисельних людських жертв. «Я 30 років літаю. Ну, ви бачили, як літак сів? Нормально? Пасажирі живі», – сказав льотчик журналістам після вдалого приземлення.

В цей день Олександр Акопов став героєм Туреччини. Про нього розповідали всі турецькі ЗМІ, а люди усюди зустрічали його оплесками та словами подяки.

В Україні Петро Порошенко вручив знаменитому пілотові Орден «За мужність». Однак, на Батьківщині на Олександра Акопова чекало не лише визнання його заслуг, але й скандал. Пильні майданні ЗМІ та «свідомі» інтернет-наглядачі обрушилися на пілота з критикою, бо знайшли на його сторінці в соціальній мережі колаж з фотографією міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова. Це фото було кваліфіковане «патріотичною громадскістю» як найпоширениніші на майданній частині України злочини – «симпатія до Росії» і «сепаратизм».

На цькування пілота одразу звернули увагу російські дипломати. МЗС РФ запросило українського льотчика в Росію: «Олександре, те, що Ви зробили, — поза політикою. Спасибі Вам за професіоналізм! Якщо і далі Вас будуть критикувати на Батьківщині, приїжджайте — завжди Вам раді».

У самопроголошених республіках Донбасу також високо оцінили мужність і професіоналізм Олександра Акопова.

Представник Донецької Народної Республіки в Контактній групі Денис Пушилін висловив готовність Донецька надати українському пілотові громадянство ДНР і всебічну підтримку. «Професіонали своєї справи потрібні скрізь», — підкреслив він.

«Олександр Акопов родом з Донецька, він довгий час жив там. Ми також, якщо виникне необхідність, готові всіляко його підтримати», — запевнив офіційний представник Луганської Народної Республіки Владислав Дейнего.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *