У Литві затримали работорговців, що продавали громадян України в Європу

У Литві затримали работорговців, що продавали українців

У Литві затримали організаторів міжнародної мережі з торгівлі людьми, повідомляє литовська Служба охорони державного кордону. Зловмисники збиралися вивезти за кордон чергову партію українських рабів, попит на яких зростає в багатьох країнах Європи.

На дев’ятьох громадян України, яких виявили під час обшуків у приміщеннях, що належать затриманим, очікувала примусова праця у Великій Британії. Операція зі звільнення українських рабів стала результатом співпраці правоохоронних структур Литви, Польщі, України та Великобританії.

Окружний суд Вільнюса вже дав дозвіл на арешт членив банди работорговців – трьох литовців і одного українця. Їм загрожує позбавлення волі на термін від 4 до 12 років.

Також наприкінці минулого місяця в Україні було викрито і затримано членів злочинного угруповання, що протягом трьох років займалися вербуванням жительок Дніпропетровської та Запорізької областей на «високооплачувану роботу», а потім продавали жінок у сексуальне рабство в Ізраїль.

Людина, яка потрапляє у рабство позбавлена будь-яких прав, в неї відбирають документи, їй не дозволяють вільно пересуватися (у ряді випадків, навіть забороняють виходити з приміщення), їй не дозволяють спілкувати зі сторонніми і підтримувати зв’язки з родичами, їй не платять за працю – раб (рабиня) працює за їжу, одяг і спальне місце.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 13.08.2017 at 00:09
  Посилання

  Жителям Івано-Франківської та Тернопільської областей зловмисники обіцяли легальне працевлаштування у Великобританії, але на ділі люди потрапляли в трудове paбство, – розповідає начальник відділу Департаменту боротьби зі злoчинами, пов’язаними з тopгівлею людьми майор поліції Андрій Гаманюк, пишуть “Факти”.

  “Жepтвам злoчинного угруповання оформляли трудові візи на роботу в Польщі. Це потрібно було для того, щоб ці люди в’їхали на територію Європейського Союзу. З Польщі їх переправляли в Литву. Там члени злoчинної групи з числа місцевих жителів різними способами добували справжні паспорти, водійські посвідчення громадян Литви. На кожному з них є фотографії їх справжніх власників. Тому розподіляли документи так, щоб той чи інший заробітчанин був схожий на людину на знімку”.

  “Щоб схожість було якомога більшою, використовували грим, перуки, інші подібні хитрощі”, – додає помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

  “Однак далеко не завжди вдавалося підібрати документи з відповідними фотографіями, – продовжує майор Гаманюк. – У таких випадках нелегалів з України переправляли в тайниках, обладнаних в фурах дальнобійників. Маршрутів такої доставки було кілька”.

  “Організатори настільки ризикованої поїздки до Великобританії, обіцяли нашим співвітчизникам, що ті будуть отримувати по чотири-сім тисяч фунтів стерлінгів на місяць, – каже Олег Слободян. – Люди розраховували за короткий термін заробити, наприклад, на покупку квартири. Замість цього отримували мізер. Вони вірили у те, що потрібно було повернути кошти за їх переправлення з України в Англію”.

  Зловмисники говорили, що це коштує 4,2 – 4,7 тисячі фунтів стерлінгів. Мовляв, заробите, віддасте. А потім, будете працювати на свої сім’ї.

  Людей влаштовували на важку низькооплачувану роботу (доглядати за домашньою худобою, збирати врожай, мити машини, посуд в кафе). Зарплату працівники отримували через посередників. Ті видавали на руки зовсім небагато грошей, говорили, що решта віднімається на погашення боргу.

  “Відпрацьовувати його жертвам доводилося по одному-півтора року, – додає Олег Слободян. – Щоб залякати людей бaндити бuли їх, погрoжували рoзправою над родичами в Україні”.

  Жили працівники в дуже важких побутових умовах: у тісних кімнатах, в яких селили разом чоловіків і жінок.

  – Як вдалося викрити бaнду?

  “Поки триває слідство, ми не можемо оприлюднити цю інформацію”, – відповідає майор Гаманюк.

  “Чи можемо повідомити, що опeрацію з розробки цього нелeгального каналу перевезення людей почалася в листопаді минулого року, – повідомив Олег Слободян. – Жeртвами злoвмисників стали близько 200 громадян України”.

  “Нам відомо про тридцять з них, на жаль, не всі вони погоджуються співпрацювати зі слідством, – каже майор Гаманюк. – Затримання зловмисників проведено литовської поліцією. Вона зaaрештували трьох своїх співвітчизника і одного громадянина України. Цьому передували такі події: в Литві при спробі сісти на рейсовий літак, що летів до Великої Британії співробітники авіакомпанії запiдозрили, що з документами двох пасажирів щось не гаразд, їх не пустили на борт. Цими пасажирами були українці. Бaндитам довелося відвезти їх до литовського фермера, щоб вони чекали відправки в схованці фури. В орендованих квартирах знаходилося ще дві партії заробітчан. До Великобританії їм доїхати було так і не судилося – організаторів їх переправлення зaaрештували”.

  З початку нинішнього року ліквідовано 11 каналів нeлегальної переправки людей з України в Євросоюз.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *