США розпочали будівництво військово-морської бази в Очакові

США розпочали будівництво військово-морської бази в Очакові

Будівельники Військово-морських сил Сполучених Штатів Америки приступили до робіт зі створення в Очакові (Миколаївська область) Центру оперативного командування, який буде використовуватися для обслуговування американських кораблів, для стеження за Чорноморським флотом Росії, а також для управління флотом майданної України.

З квітня цього року представники будівельного батальйону морської піхоти США перебували в Очакові, де займалися оформленням документації на будівництво та укладенням контрактів на виконання робіт. Церемонія закладання майбутнього центру відбулася 25 липня. Центр оперативного командування ВМС буде одним з трьох об’єктів, які побудує американський будбат в Очакові (інші об’єкти – ремонтно-технічні та охоронні ).

Цей проект очікував втілення багато років. Спочатку у США сподівалися, що «українське» керівництво розірве з Росією угоду про базування Чорноморського флоту РФ і віддасть Кримський півострів під забудову базами НАТО. Однак, після того, як Крим увійшов до складу Російської Федерації, для контролю за північним причорномор’ям американцям довелося реалізовувати інші варіанти.

Постійна присутність американських військовослужбовців фіксується на Україні всі останні постмайданні роки — воно особливо відчутно саме в Миколаївській та Одеській областях. Американські військові проводять регулярні військові тренування на розташованому неподалік від Очакова полігоні Широкий Лан, а американські військові кораблі, поряд з кораблями інших країн НАТО, регулярно відвідують з візитами Одесу і прилеглу до неї акваторію. Також США профінансували будівництво розмежувальної стіни на кордоні між Херсонською областю та Кримом.

Також слід нагадати, що розміщення іноземних військових баз на території України прямо заборонено Конституцією (ст. 17: «На території України не допускається розміщення іноземних військових баз»).З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *