На Київщині у віруючих відібрали храм при військовій частині

На Київщині у віруючих відібрали храм при військовій частині

12 серпня 2017 року, в день пам’яті Іоанна Воїна, релігійна громада Свято-Миколаївського храму в селі Дівички Переяслав-Хмельницького району Київської області відслужила свою останню Літургію у збудованій власними зусиллями 15 років тому церкві. Ключі від неї парафіяни змушені були віддати командиру військової частини № А3085, на території якої знаходиться будівля.

Настоятель храму протоієрей Леонід Смаглюк, який прослужив у цій частині майже 20 років, розповів, що за увесь час його перебування тут, жодних проблем з командуванням не було. Навпаки, саме військові стали ініціаторами будівництва церкви і його присутності тут. «Храм будували військовослужбовці, віруючі УПЦ, своїм коштом та власними зусиллями», — зазначив він.

За словами військового священика, проблеми почалися в липні місяці, коли в частину був призначений капелан від «Київського патріархату», який запропонував звершувати богослужіння почергово, на що ані громада, ані настоятель не могли погодитися.

Раніше помолитися до храму постійно приходили військові та члени їхніх родини. Тепер, як розповідають віряни, солдатам «не рекомендують» відвідувати богослужіння, які звершує священик Української Провославно Церкви.

Православні жителі селища зібрали понад 200 підписів під зверненням до «Міністра оборони України», до «Голови Ради з душпастирської опіки при Мінооборони» та до командира частини з проханням залишити храм у юрисдикції Української Православної Церкви. Жодної реакції — констатує отець Леонід.

До цього випадку при військовій частині у Черкасах вперше з часів періоду радянських гонінь закрили храм, з поміткою: «у зв’язку з настанням особливого періоду в Україні» приміщення необхідно «для використання за призначенням». Ще одна спроба позбавити УПЦ можливості опікуватися українськими військовослужбовцями відбулася у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова. Там під приводом інвентаризації та фінансового розслідування щодо будівництва храму на території інституту, церкву закрили і заборонили доступ священику та віруючим курсантам до неї.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *