Півмільйона українців в зоні «АТО» не отримують пенсій і соцвиплат

Майже 600 тисяч українців в зоні «АТО» не отримують пенсій і соцвиплат

Близько 586 тис. громадян України, які проживають в зоні бойових дій на сході України, з початку минулого року не отримують пенсій і соціальних виплат, оскільки вони не пройшли реєстрацію, запроваджену «урядом України». Про це повідомляє Управління Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ).

При цьому 50 тис. людей з інвалідністю з числа внутрішніх переселенців особливо вразливі. Їм доводиться стикатися з додатковими труднощами і часто з дискримінацією, наголошують в УВКБ.

«На сході країни, в зоні конфлікту, часто порушують режим припинення вогню. 800 тис. чоловік, що проживають в районі лінії зіткнення в Луганській і Донецькій областях, побоюються за своє життя», – йдеться в повідомленні.

В ООН відзначають, що більше півтора мільйонів внутрішніх переселенців в Україні, як і раніше, потерпають від обмежень. Багато хто з переселенців не можуть знайти роботу і нормальне житло.

При цьому ООН також відзначає обмеження на пересування мирних жителів, особливо тих, які перетинають лінію дотику. Тільки за червень місяць через блокпости, встановлені вздовж лінії, пройшло більше мільйона чоловік. «Людям доводиться вистоювати довгі черги на блокпостах при повній відсутності яких-небудь послуг. Їм ніде взяти питну воду, ні даху над головою на випадок поганої погоди і немає доступу до медичної допомоги», – говорить представник Управління Андрій Махесич.

Крім того, близько 700 шкіл в зоні конфлікту пошкоджені. Руйнування торкнулися і житлового фонду. Близько 10 тисяч будинків терміново потребують ремонту. Від 40 до 60 будівель поблизу лінії зіткнення щотижня отримують ушкодження внаслідок обстрілів.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *