Матері загиблих атошників просять Порошенка припинити вбивcтва

Матері загиблих атошників просять Порошенка припинити вбивcтва

У Києві відбувся пам’ятний захід, на якому вперше за три роки несподівано пролунали вимоги зупинити війну на Сході України, повідомляють журналісти опозиційного видання «Голос Правди».

Офіційно захід називався «Іловайськ — 2014 р.: час НЕ лікує», і присвячений він був річниці розгрому експедиційного корпусу «ЗСУ». У заході взяли участь представники Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців-учасників АТО», а також члени воєнізованих націоналістичних формувань.

«Я мама Жердочкіна Діми. Він загинув у Широкіно на розтяжці. У нього залишилося двоє дітей, молодшому тільки виповнилося вісім. Скажіть, будь ласка, кому потрібна ця проклята війна? Хто відповість нам, мамам, дружинам, сестрам, дітям. Які хочуть бачити папу, а не приїжджати на могилу з квітами. Діти не повинні питати: «Я що, тата більше ніколи не побачу?» Хто відповість? Хто нам подивиться в очі? Коли загинули діти, нам обіцяли дуже багато. Тепер нікому ми не потрібні», — заявила з трибуни мати одного із загиблих.

Інша жінка розповіла, що держава взялася за рідних убитих військовослужбовців «ЗСУ» та вимагає від них відшкодування недоплачених податків, які на початку війни обіцяли не брати, чим і заманювали до лав «ЗСУ» добровольців.

«Моя мама не говорить про свої проблеми, а проблема є, серйозна. Мама пенсійного віку, вона на пенсії працює, і за законом з неї не брали, не утримували податок, як з інших працюючих пенсіонерів. А потім, ось через три роки, 2014 вже далеко, чиновники передумали і зараз їй виставили рахунок на двадцять тисяч, що вона повинна буде виплатити. І тому мамам потрібна допомога, мами не просять, мами плачуть, вони з болем у серці біля пам’ятників своїм синам», — розповіла жінка.

Позицію учасників мітингу можна узагальнити словами з одного з виступів: «Потрібно зупинити цю війну. Зупинити! Хочу зібрати всіх людей, хто проти цієї війни, посадити уряди за стіл переговорів. Для вирішення проблеми потрібні слова, а не танки!»З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *