Матері військовополонених з Києва та Донбасу провели першу скайп-конференцію

Полонені солдати Порошенка у Донецьку

Між матерями військовополонених з Києва та Донбасу відбулася перша скайп-конференція. Як пишуть журналісти українського опозиційного видання «Голос Правди» з посиланням на рух «Антивійна», діалог став можливим завдяки Міжнародному Комітету Червоного Хреста – організація без політики сприяла проведенню відкритого спілкування.

З боку України в організації заходу брала участь лідер руху «Антивійна» Вікторія Шилова, з боку самопроголошених ЛДНР – Союз військовополонених і політв’язнів Донбасу.

«Нездатність гуманітарної підгрупи тристоронньої контактної групи в Мінську вже протягом двох з половиною років вирішити питання щодо звільнення полонених хлопців підштовхнуло родичів полонених з Союзу військовополонених і політв’язнів Донбасу вийти до української сторони з пропозицією об’єднати зусилля в прагненні допомогти полоненим і прискорити процес обміну, – йдеться в заяві СВПД. – Ми сподіваємося, що дана подія стане першою сходинкою до визволення полонених».

В організації також зазначили, що переговорний процес щодо звільнення полонених став занадто політизований: «Наші хлопці стали сприйматися мінськими парламентерами не живими людьми, а інструментом досягнення політичних цілей, важелями тиску сторін один на одного».

Під час спілкування були розглянуті варіанти офіційної участі в переговорному процесі в Мінську представників Спілки Матерів України і Союзу військовополонених і політв’язнів Донбасу в особі родичів полонених.

Матері військовополонених вимагають забезпечити повний та безперешкодний доступ до списків полонених і зниклих безвісти представникам з обох сторін, а також надати безперешкодний і безпечний допуск до утримуваним особам з гуманітарною метою.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *