За роки «Гідності» кількість безробітних зросла на 60%

За роки «Гідності» кількість безробітних в Україні зросла на 60%

За даними «Держстату України», за результатами першого кварталу цього року рівень безробіття в нашій країні досяг вже 10,1%.

«Навіть офіційна статистика показує, що з 2013 року безробіття в Україні зросло на 60%. А при цьому комуналка і ціни зросли в рази. У країні хочуть залишити близько 20 млн осіб для обслуговування сільського господарства і шкідливих виробництв? Решта повинні виїхати або померти?» – прокоментував ці дані співголова фракції «Опозиційного блоку» в парламенті Олександр Вілкул. «Таке вже й відбувається. Зростає смертність. Реально 8 млн українців виїхали за кордон», – підкреслив політик.

Сухі показники офіційного безробіття (10,1%, 1,8 млн чол) не враховують приховане безробіття. У І кварталі 2017 року ще більше 210 тис. осіб (2,7% штатних працівників) продовжували працювати в умовах неповної зайнятості, а ще понад 70 тис осіб (0,9% штатних працівників) були відправлені в примусові відпустки за свій рахунок.

У січні-травні 2017 року про заплановані масові звільнення було повідомлено 106 тисячам працівників. При цьому не відомо, скільки людей продовжують отримувати попередження про інші скорочення (темпами менше 10% в місяць), про які роботодавець не повинен повідомляти органи влади.

Серед цих 106 тис чоловік близько половини – працівники бюджетного сектора. Як правило, це люди похилого віку, що мають специфічні трудові навички, з якими дуже мало шансів працевлаштуватися в реальному секторі економіки.

У 1 кварталі 2017 року найбільше зайнятість скоротилася серед молоді. Так, кількість зайнятих у віці 25-29 років скоротилася на 143 тис. осіб.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *