Українці стали краще ставитися до Росії. Як це Москві вдалося?..

Сто вишиванок і російське ТБ. Українці стали краще ставитися до Росії

У Києві сподівалися, що варто лише заборонити на Україні російські фільми і телебачення – і громадяни вишикуються в потилицю і підуть, куди скажуть. А вийшло все не так. Можна сказати, вийшло навпаки. І зовсім незрозуміло: як Москва це робить?..

Всі зусилля українського керівництва довести присутність російської армії в Донбасі не увінчалися успіхом. У цьому зізнався заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в інтерв’ю виданню «Апостроф».

Словесного струсу повітря мало, потрібні юридичні докази, а їх немає. Це навіть суд у Гаазі підтвердив, зазначає чиновник. Можна «рвати на собі по сто вишиванок у день», але від цього доказова база не збільшиться. А емоційні виступи політиків з цього приводу – лише гра на емоціях громадян, вважає Тука.

Але не варто думати, що заступник міністра відмовився від традиційної теми «російської агресії». Втручається Росія і впливає, навіть на свідомість і підсвідомість, нарікає чиновник. За його словами, бойовики збройних сил України, яким тривалий час доводиться перебувати в Донбасі, піддаються найсильнішому психологічного впливу російських ЗМІ. Адже в прикордонних регіонах контролювати телерадіомовлення важко. І в результаті  бійці втрачають бойовий запал. «Починають відчувати якесь запаморочення», – пояснює пан Тука.

Звичайно, щоб врятувати громадян України від такої нестями, потрібно заглушити телесигнал на більшій частині території країни. Можна заборонити усі російські ЗМІ, книги, фільми та пісні. З інтернетом, звичайно, складніше: допитлива людина завжди знайде інформацію. Не допоможе і горезвісний паркан на кордоні. До того ж, чим більше заборон, тим сильніше інтерес. Це і статистика підтверджує.

Кількість позитивно налаштованих до Росії українців зростає, свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології, розміщені на сайті Левада-центру.

Як випливає з даних опитування, проведеного в травні цього року, 43% респондентів ставляться до Росії «в основному добре» і «дуже добре». Це більше, ніж тих, хто вибрав відповіді «в основному погано» і «дуже погано» (їх в цілому 37%).

Для порівняння: рік тому співвідношення було практично однаковим. А два роки тому «поганців» було удвічі більше, ніж «хорошистів». Динаміка показова. І схоже, що російські ЗМІ тут ні при чому.

Дарина ЧередникЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *