Саміт Україна-ЄС: Євромайдан і Євросоюз не змогли прийняти підсумкову декларацію

Результати дводенного саміту Україна-ЄС, що завершився в Києві в четвер увечері, виявилися невтішними для майданних євроінтеграторів: сторонам так і не вдалося узгодити підсумкову декларацію саміту. Каменем спотикання стала фраза про те, що «Євросоюз визнає європейські устремління України і вітає її європейський вибір». Президент Майдану Петро Порошенко і його помічники наполягали, щоб ці слова були включені в текст спільної заяви, проте представники ЄС не дозволили це зробити.

Майдан наполягав на тому, щоб документ містив цитату з преамбули угоди про асоціацію між Україною та ЄС: «Євросоюз визнає європейські устремління України і вітає її європейський вибір, в тому числі її зобов’язання будувати розвинену і стійку демократію і ринкову економіку». Однак категорично проти такого формулювання виступили Нідерланди, які отримали підтримку з боку Німеччини та Франції.

Основними темами дводенного саміту стали конфлікт у Донбасі, реалізація реформ на Україні, підтримка Києва з боку ЄС, а також реалізація угоди про асоціацію з ЄС. Проект підсумкового заяви охопив всі напрямки співробітництва майданної частини України з Євросоюзом і не викликав заперечень у жодної сторони. Винятком стала єдина фраза — про «європейський вибір України».

Це в черговий раз підтверджує справжні наміри і цілі європейських кураторів Майдану – Україна ніколи не буде дійсним членом Європейського Союзу, її роль і місце – залишатися «асоційованим членом» – тобто звичайною колонією ЄС.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *