Росія спростила порядок отримання російських паспортів для українців

Росія спростила порядок отримання російських паспортів для українців

Держдума Російської Федерації дозволила українцям отримувати російський паспорт без довідки про відмову від громадянства України. це пов’язано з тим, що майданні відомства перешкоджають прийняттю російського громадянства жителями України, зокрема, не видають відповідні довідки про відмову від громадянства України.

В ухваленому Держдумою законі зазначено, що документом, який підтверджує відмову громадянина України від наявного у нього громадянства, є нотаріально засвідчена копія заяви. Відповідні поправки прийняті до законів про громадянство і про правове становище іноземних громадян у РФ. Наразі розглядається заявний порядок без надання підтвердження від української сторони при відмові від громадянства України для отримання посвідки на проживання і паспорта в РФ.

«Відмова від наявного громадянства України здійснюється шляхом направлення заяви про відмову від громадянства в повноважний орган цієї держави. Документом, що підтверджує відмову громадянина України від громадянства, яке він має, є нотаріально засвідчена копія заяви», – йдеться в законі.

Як заявив голова комітету Держдуми з держбудівництва та законодавства Павло Крашенінніков, отримати довідку про відмову від громадянства з України зараз неможливо, тому громадяни України, які бажають отримати громадянство РФ, підписують заяву про відмову від українського громадянства, цей документ оформляється нотаріально, одна копія залишається в міграційній службі РФ, друга прямує до України. Така заява замінюватиме довідку, яку раніше потрібно було отримувати в уповноважених органах України.

За даними МЗС РФ, кількість громадян України, які перебували на території Росії станом на 16 березня 2017 року, була більше двох мільйонів осіб.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 13.07.2017 at 12:19
    Посилання

    Аби було всупереч Росії, Майдан вже заявив, що не визнає схему відмови від громадянства України, затверджену Москвою. Тобто українець, що отримає російське громадянство за спрощеною процедурою – формально у Майданії буде залишатися громадянином України. Ну, це навіть краще. І українців, і Росію такий розклад цілком влаштує.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *