Під час саміту G20 президенти Росії і США обговорили ситуацію, що склалася в Україні

Президенти Роії і США провели зустріч під час саміту G20 і обговорили ситуацію, що склалася в Україні

Вчора в німецькому місті Гамбурзі, де проходив саміт «Великої двадцятки» (G20) відбулась перша зустріч президента Російської Федерації Володимира Путіна і президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа. На переговорах обговорювалися конфлікти в Сирії і в Україні, а також боротьба з тероризмом і питання кібербезпеки.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров повідомив, що США і Росія домовилися створити «канал зв’язку по Україні» і підкреслили безальтернативність співпраці у форматі Мінських угод. Очікується, що майданним менеджерам всі нюанси досягнутих домовленостей доведе спеціальний уповноважений Курт Волкер після свого візиту до Москви.

Сьогодні за результатами переговорів Володимира Путіна і Дональда Трампа лідери «Нормандської четвірки» (Росія, Німеччина, Франція, цього разу без України) заявили про необхідність припинення вогню на Донбасі. Ймовірно, у найближчі дні цей «меседж» Порошенку буде втлумачувати держсекретар США Рекс Тіллерсон, чий візит до Києва очікується 9 липня.

За підсумками саміту G20, Володимир Путін відповів на питання журналістів. Під час прес-конференції він, зокрема, заявив, що «керівництво України» розділяє Україну і Росію і «торгує русофобією». «Інтереси Росії та України, інтереси російського і українського народів, я в цьому глибоко впевнений, просто повністю переконаний, збігаються. Не збігаються, може, лише інтереси нинішнього керівництва України і деяких політичних кіл сьогоднішньої України», – сказав російський президент.

Володимир Путін підкреслив, що Україна і Росія зацікавлені у співпраці та об’єднанні у розвитку своїх економік, тому що багато чого їм дісталося ще з радянських часів – кооперація, єдина інфраструктура, єдина енергетична система, транспорт. «На жаль, наші українські сьогоднішні колеги вважають за необхідне цим знехтувати. У них залишився один товар, яким вони успішно торгують, – це русофобія, і ще вони торгують політикою розділу Росії і України, розтягування двох народів і двох держав. Комусь це подобається на Заході, хтось вважає, що не можна в жодному разі допустити зближення на будь-якому ґрунті Росії і України, тому сьогоднішнє українське керівництво активно і не без успіху торгує цим товаром», – сказав президент Росії. «Я думаю, що це колись закінчитися, ми, в усякому разі, зацікавлені, щоб така ситуація закінчилася як-якнайшвидше», – додав він.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 08.07.2017 at 21:01
    Посилання

    Экс-министр юстиции Елена Лукаш: «Итак, мировые лидеры пытаются решить проблемы Украины. Без Украины. Даже в прихожую не позвали. Господа предпочитают Господ. Не рабов. Это и есть итог государственного переворота, разрезавшего нашу страну и жизни…»

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *