Майданні поліцаї провели обшуки в редакціях медіахолдингу «Вєсті»

Майданні поліцаї провели обшуки в редакціях холдингу «Вєсті»

Порошенківські «поліцейські» і «прокурори» провели обшуки у київському представництві медіахолдингу «Вєсті», що включає в себе «Радіо Вєсті», щоденну газету «Вєсті» і новинний сайт Vesti-ukr.com.

Учора вранці силовики увірвалися на поверх, де розташовуються редакції радіо, газети і сайту з обшуком, не пред’явивши відповідної постанови суду. Початку спецоперації передувало перекриття всього кварталу в районі Спортивній площі, де розташовані редакційні офіси. В рейді брали участь 80 «офіцерів» зі зброєю. Керівництво операцією здійснював «заступник глави ГПУ» – «головний військовий прокурор» Анатолій Матіос.

Майданні поліцаї провели обшуки в редакціях холдингу «Вєсті»

Головний редактор газети «Вєсті» Оксана Омельченко повідомила, що правоохоронці зібрали 30 журналістів у конференц-залі для допиту і обшукали їхні мобільні телефони, в тому числі контакти і програми для обміну повідомленнями.

Майданні поліцаїі всіляко намагалися перешкоджати роботі працівників ЗМІ. «Після того, як двічі в ефірі радіо «Вєсті» ми сказали що у нас проводяться обшуки, від нас вимагали не повідомляти про це і пригрозили відключити радіо. На сайт теж здійснюється атака, є складності з розміщенням матеріалів», – розповіла Омельченко.

Майданні поліцаї провели обшуки в редакціях холдингу «Вєсті»

Главред пов’язує здійснення обшуків з критичними публікаціями, що виходили на сторінках газети: «За 4,5 роки роботи холдингу це вже четвертий обшук, сьогодні – з оточенням кварталу і бронетехнікою. Ми пов’язуємо відбувається з нашою професійної діяльності і тим, що «Вєсті» відмовляються працювати за «темниками Банкової», і розміщують правдиві матеріали про ситуацію в країні».

Майданні ЗМІ або схвально оцінили дії своєї «європейської» влади, або взагалі нічого не повідомили про репресії, що вчергове були застосовані до журналістів. Солідарність з працівниками медіахолдингу «Вєсті» виявили лише кілька напівпідпільних українських видань, а також українські політемігранти, зарубіжні колеги та Міжнародний комітет захисту журналістів.

«Коли військовий прокурор надсилає елітні сили з кулеметами для рейду в офіс радіостанції і перевіряє мобільні телефони журналістів у пошуках контактів і текстових повідомлень, може бути тільки одна інтерпретація: це спроба залякування і серйозна загроза свободі преси », – зокрема, заявив виконавчий директор CPJ Джоел Саймон. «Ми закликаємо владу України припинити переслідування журналістів Радіо Вести », – додав він.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *