До Києва прибули генеральний секретар ООН і держсекретар США

До Києва прибули генеральний секретар ООН і держсекретар США

9липня до Києва прибув генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш. Заявлена мета його визиту – обговорення з Петром Порошенком стану та перспектив співробітництва України з ООН, а також можливості більш активного залучення Організації Об’єднаних Націй до мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

«Ми знаємо, що все ще точаться бої. І ми, звісно, закликаємо до повного припинення ведення бойових дій, особливо в контексті останніх домовленостей. Ми будемо робити все необхідне для того, щоб підтримати різні процеси, які зараз відбуваються – підтримку переговорів у різних форматах, підтримку роботи ОБСЄ. І я маю лише добрі наміри, вони повністю з вами», – запевнив представників майданної влади генсекретар ООН під час зустрічі з «прем’єр-міністром України» Володимиром Гройсманом.

В свою чергу Гройсман наголосив на «необхідності об’єднання зусиль для протистояння російській агресії» і традиційно попросив грошей, знову піднявши питання «збільшення гуманітарної допомоги Україні з боку ООН».

Президент Майдану Петро Порошенко зайвив про свою підтримку планів з «реформування ООН» «Після анексії Криму і агресії на Сході України з боку одного з постійних членів Ради безпеки ООН ми маємо абсолютно нові реалії – було зруйновано поствоєнний механізм забезпечення глобальної безпеки. Перед секретаріатом ООН і державами-членами постало не просте завдання – відновлення авторитету, відновлення дієвості, довіри та поваги до Організації. І настав час, на мою думку, для рішучих, а інколи і болісних перетворень», – сказав Петро Порошенко під час спільної з Антоніу Гуттерешем заяви для представників ЗМІ у Києві.

Також в цей день до України прибули держсекретар США Рекс Тіллерсон і нещодавно призначений спецпредставник США щодо України Курт Волькер. Представники США прилетіли до Києва одразу після саміту G-20, на полях якого вперше зустрілися президент США Дональд Трамп і президент Російської Федерації Володимир Путін. У програмі візиту вашингтонських чиновників теми, що стосуються ходу євроатлантичних та фінансово-економічних реформ, поглиблення співпраці, ситуація у зоні збройного конфлікту на Сході України.

Петро Порошенко повідомив, що під час перемовин було досягнуто домовленості про розширення контактів між «українським Урядом», «українською владою» і представниками американської Адміністрації. На переконання Порошенка візит держсекретаря США в Україну сприятиме розширенню співпраці двох держав в багатьох сферах – оборонній, в сферах безпеки, боротьби з кіберзлочинністю. Зазначається, що під час переговорів було досягнуто важливих домовленостей у економічній, енергетичній, культурній і багатьох інших сферах.

Державний секретар США Рекс Тіллерсон, у свою чергу, відзначив «величезний прогрес, який було зроблено українським Урядом щодо реформування за попередні кілька років та економічні досягнення».

У зв’язку з тим, що впродовж кількох днів у Києві перебуватимуть члени іноземних делегацій, в столиці посилені заходи безпеки. Нести службу у посиленому режимі правоохоронці будуть до завершення всіх запланованих заходів. Поліція звернулася до киян та гостей столиці із проханням не порушувати вимоги чинного законодавства, поводитися цивілізовано, ставитися один до одного толерантно, з розумінням ставитися до роботи правоохоронців.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 11.07.2017 at 13:12
    Посилання

    Одне з найомріяніших бажань Майдану було озвучене і цього разу. Генерального секретаря ООН просили позбавити Росію права вето у Раді Безпеки… Виявляється, майданні дикуни навіть самого найвищого “урядового” рівня – не знають базових положень статуту ООН. Це просто жах, хто зараз керує більшою частиною України. Або невігласи або хворі.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *