Десять важливих фактів про Малоросію

Десять важливих фактів про Малоросію

1. Назва «Малоросія» з’явилася на початку XIV століття як візантійське церковно-адміністративне визначення західноруських земель (Мікроросія).

2. З XVII століття Малоросія — одне з офіційних назв Гетьманщини, адміністративно-територіального утворення Війська Запорозького під проводом гетьмана Богдана Хмельницького.

3. Після возз’єднання руських земель на Переяславській Раді 1654 року російський цар став називатися царем Великої, Малої и Білої Русі.

4. Настоятель Києво-Печерського монастиря Інокентій в «Київському синопсисі» (1674) вперше сформулював розуміння руського народу як триєдиного народу в складі великоросів, малоросів і білорусів.

5. У XVII столітті на землях Гетьманщини з’явилося уявлення про те, що «малороси», які тут проживають, як і «великороси», є частиною єдиного загальноросійського народу і в Російській державі мають рівні національні та соціальні права і можливості. Малоросами, зокрема, вважали себе Микола Гоголь, Тарас Шевченко, Миколай Миклухо-Маклай.

6. Після сепаратної Брестської мирної угоди 1918 року, за якою західноруські землі ставали протекторатом Німеччини, назва «Малоросія» зникла з ужитку. Пізніше, при проведенні більшовицької українізації 20-х років, яка здійснювалась під керівництвом прибулого з Австрії колишнього голови УНР Михайла Грушевського, назву «Малоросія» було заборонено.

7. В наш час одним з ідеологів відродження малоросійської ідентичності виступив видатний київський письменник Олесь Бузина, який загинув у 2015 році від рук терористів.

8. Малоросійське наречення історично є діалектом руської (російської) мови – саме його ми чуємо, коли слухаємо українські народні пісні. Малоросійське наречення є сьогодні також розмовною українською мовою (так званим «суржиком), який, на відміну від офіційної української мови, без перекладу зрозумілий будь-якому носію російської мови.

9. Рішення про створення федеративної держави Малоросія є важливим кроком до утвердження загальноруської ідентичності, відродження розуміння руського народу як триєдності великоросів, малоросів і білорусів.

10. Після державного перевороту на Україні, що відбувся в лютому 2014 року, і знищення радянської спадщини («декомунізації») правлячий майданний режим остаточно втратив будь-який зв’язок з Українською РСР. В цих умовах федеративна держава Малоросія за фактом стає культурним і політичним наступником Радянської України — високорозвиненої і процвітаючої країни з високим рівнем життя населення та передовими науково-технологічними досягненнями.

Експертна група RusnextЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *