17 липня – пам’ять святих Царствених страстотерпців

17 липня - пам'ять святих Царствених страстотерпців

Царствені страстотерпці, Царствені мученики – так після зарахування до лику святих Руська Православна Церква називає останнього Російського Імператора Миколая II і його родину: імператрицю Олександру Федорівну, царевича Олексія, великих княжен Ольгу, Тетяну, Марію та Анастасію. Вони були канонізовані за подвиг мучеництва – в ніч з 16 на 17 липня 1918 року в будинку інженера Іпатьєва в Єкатеринбурзі революціонери-більшовики розстріляли царську родину разом із придворним лікарем і слугами.

«Страстотерпець» – це один з чинів святості. Це святий, який прийняв мученицьку смерть за виконання Божих Заповідей, і найчастіше – від рук одновірців. Важлива частина подвигу страстотерпця полягає у тому, що мученик не тримає зла на мучителів і не чинить спротиву. Це лик святих, постраждалих не за свої вчинки і не за проповідь Христа, а за те, ким вони були. Вірність страстотерпців Христу виражається в їх вірності своєму покликанню і призначенню.

Пам’ять святих Страстотерпців Імператора Миколая II, Імператриці Олександри, царевича Олексія, великих княжен Ольги, Тетяни, Марії, Анастасії відбувається в день їх вбивства — 17 липня за новим стилем (4 липня за старим).

Останній Російський Імператор Миколай II Романов відрікся від престолу 2 березня 1917 року, сподіваючись, що виконавши вимоги «ліберальної інтелігенції» і «трудового народу» – збереже державу і народ від революційного терору і громадянської війни. Після зречення Царя разом з сім’єю, лікарем і слугами взяли під домашній арешт у палаці в Царському селі. Потім, влітку 1917-го, Тимчасовий уряд відправив в’язнів у заслання до Тобольська. І нарешті навесні 1918 року більшовики заслали їх в Єкатеринбург. Саме там у ніч з 16 на 17 липня царську родину розстріляли – згідно постанови виконкому Уральської обласної Ради робочих, селянських і солдатських депутатів. Деякі історики вважають, що наказ на розстріл був отриманий безпосередньо від Володимира Леніна і Яківа Свердлова. Питання, чи це так, – спірне, можливо, історичній науці ще належить дізнатися правду.

Царствені страстотерпці смиренно і мужньо, по-християнські, прийняли свою долю. Зберігся лист княжни Ольги, де вона пише: «Батько просить передати всім тим, хто йому залишився відданий, і тим, на кого вони можуть мати вплив, щоб вони не мстилися за нього, так як він всіх пробачив і за всіх молиться, і щоб не мстилися за себе, і щоб пам’ятали, що те зло, яке зараз у світі, буде ще сильніше, але не зло переможе зло, а тільки любов».

Руська Православна Церква канонізувала Царствених мучеників у 2000 році.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *