Затримано головного редактора видання «Страна.ua». В редакції обшук

Затримано головного редактора видання «Страна.ua». В редакції обшук

Ввечері 22 червня до офісу інтернет-видання «Страна.ua», виламавши двері, увірвалися люди, що назвали себе працівниками поліції, але не представилися. Вони затримали головного редактора онлайн-газети Ігоря Гужву і розпочали общук примвщень редакції. Пізніше стало відомо, що у рейді приймають участь працівники «прокуратури», «СБУ» і «МВС».

«Генеральний прокурор» України Юрій Луценко майже одразу повідомив у «Фейсбуці»: «За матеріалами ДФС і прокуратури м. Києва затримано Ігоря Гужву, який вимагав і отримав 10 тисяч доларів за нерозміщення компроментуючих матеріалів на діючого політика». Мабуть, за існуючою майданною традицією, найближчим часом також слід очікувати повідомлень про виявлений «російський слід» в організації «антиукраїнської діяльності» редакції.

За словами Ігоря Гужви, кримінальну справу проти видання сфальсифіковано. Справу завели проти критичної публікації про нардепа з фракції Радикальної партії Дмитра Лінька. «Кілька місяців тому до нас приходили люди від Лінька. Пропонували 20 тисяч доларів, щоб ми зняли один матеріал. Ми відмовилися. Ось з тих пір нам і намагаються шити кримінальну справу», — заявив головний редактор видання.

«Силою відібрали телефон. На мої вимоги не проводити слідчих дій до приходу адвокатів не відреагували. Що вони знайшли під час обшуку, звідки взялося те, що вони знайшли — мені сказати важко. Я не мав можливості стежити за їх діями. Висновок може бути один — владі набридло терпіти нашу «Страну» і вона вирішила піти по беззаконню. Щоб закрити наше видання і сфабрикувати проти мене кримінальну справу з метою кинути у в’язницю. Але нічого. Ми ще повоюємо», — написав Гужва у соцмережі.

Екс-міністр юстиції Олена Лукаш змогла потрапити всередину приміщення, де знаходяться кілька співробітників видання. Адвокатів і журналістів туди не пустили. Олена Лукаш запитала у Ігоря Гужви, чи звертався він за правовою допомогою. «З самого початку я попередив про те, що не буду відповідати ні на які питання до приїзду адвокатів. Але незважаючи на це у мене силою вирвали телефон, як раз в той момент, коли я давав коментар агентству «Українські Новини». І попередили, що адвокатів вони не пустять», — розповів головний редактор.

Він додав, що йому стало відомо про обшуки зі слів людей, які представилися слідчими поліції. При цьому людина, яка керує обшуком заявила, що Ігор Гужва не може залишити приміщення до закінчення обшуку, але не надав документів, що дозволяють проводити дані слідчі дії. Також він відмовився представитися.

Раніше «Страна.ua» вже повідомляла, що проти головного редактора видання фабрикується кілька кримінальних справ, а «СБУ» готує арешт.

Наразі силовики продовжують обшук. Роботу редакції заблоковано.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 23.06.2017 at 02:11
  Посилання

  Оперативний коментар медійного експерта Анатолія Шарія:

  Також сьогодні, 23 червня 2017 року, об 11:00 в прес-центрі інформаційного агентства «Українські новини» відбудеться прес-конференція на тему: «Тиск влади на видання «Страна.ua» і незаконне затримання головного редактора Ігоря Гужви». Спікери: Світлана Крюкова (заступник головного редактора), Андрій Смирнов і Юрій Іващенко (адвокати головного редактора).

  Відповісти
 • 23.06.2017 at 16:14
  Посилання

  Мирослава Бердник: «Представьте себе, что в Москве ФСБ и Следком штурмом берут офис «Новой газеты», задерживают главреда, не допускают к нему адвокатов… Уже высказали бы свое возмущение все – от международных правозащитных организаций до ОБСЕ и глав некоторых государств… А на Украине – это ничто иное, как расцвет небывалой ранее свободы слова…»

  Відповісти
  • 23.06.2017 at 23:43
   Посилання

   Давно уже не удивляюсь, что реакция Запада на Россию совершенно не такая, как на шалости американских проституток. Россию и Украину пытаются вести разными путями. Непрогибаемую Россию хотят разрушить, уничтожить, а из Украины делают инструмент для выполнения этой работы. Зачистка СМИ, которая происходит на Украине, это заточка инструмента.

   Відповісти
  • 24.06.2017 at 11:57
   Посилання

   На конкурс цитат. Владимир Скачко троллит националистов: «Страна идет по пути, намеченному еще паном Адольфом Гитлером: одна страна, одна нация, одна религия, один язык, один фюрер, одна газета, один интернет-сайт…»

   Відповісти
 • 23.06.2017 at 18:02
  Посилання

  Говорят, что домен «Страны» будут блокировать. Гоноровые свидомиты, тупорылые нацисты и майданная басота уже составляют списки на аресты и закрытие последних умеренно-майданных СМИ, до сих пор кое-как сохранивших легальный статус. Вроде-как остаётся их уже совсем немного: «Корреспондент», «Ньюсван», «Интер», ещё пара-тройка малосвидомых помельче. И всьо! И никто больше не будет напрягать мозги укропейских патриотов невыносимо наивными вопросами, типа откуда у вас в обнищавшей стране такие деньжища, панове? За кого воюем и по кому стреляем, солдатики? Кто заказал дерибан страны и геноцид украинцев? Что вы сделали с Украиной, иудушки майданутые? Анатолия Шария и прочих беглых умников изолируют путём отключения интернета… Ух! И какая же красота моментально наступит! Никаких сомнений ни в чём! Никаких мыслей в голове! Думать вообще не надо будет! Никому! Только харе-харе Кришна – Кришна харе-харе… Извините, слава-слава Украине – Украине слава…

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *