З нагоди Дня Конституції України президент Майдану знову прощався з Російською імперією

З нагоди Дня Конституції Порошенко знову прощався з Російською імперією

День Конституції України — державне свято, що відзначається щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України цього дня 1996 року (на п’ятий рік після проголошення незалежності).

Сьогодні в Україні, що вже потроху оговтується після учорашньої масованої кібератаки, ніяких особливих святкових заходів не анонсовано. Майданна влада, що є головним порушником Конституції (як за своїм походженням так і за своєю діяльністю)  не зацікавлена у привертанні уваги до Основного Закону різними популяризуючими цю тему заходами. Офіційний Майдан обмежився лише кількома формальними зборами і виступом свого президента.

Виступаючи перед своїми політичними партнерами Петро Порошенко назвав Основний Закон України «одним із найдемократичніших у світі». Президент зробив невеличкий екскурс у минуле, згадавши «один із найдавніших конституційних документів взагалі в історії людства» – «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», укладені біглим писарем Мазепи Пилипом Орликом у 1710 році. При цьому чомусь забув згадати значно старший (XI ст.) праобраз дійсно державного основного закону – «Правду Руську» князя Ярослава Мудрого (може, тому, що там у назві є слово «Руська»).

У своїй промові Порошенко традиційно пом’янув «російського агресора». Розповів, про асоціацію з Європейським Союзом та старт «безвізу», повідомив,  що «глибинні реформи» потребують внесення змін до діючого законодавства.

А наприкінець – знову урочисто проголосив «повернення до європейського дому» і «возз’єднанняі з сім’єю, частиною якої були століттями», а також  (вже вкотре!) – остаточне «Прощавай!» Російській імперії.

 З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *