Вступив у дію безвізовий режим між Україною і Європейським Союзом

Вступив у дію безвізовий режим між Україною і Європейським Союзом

Відсьогодні, 11 червня, набуло чинності рішення Ради Європейського Союзу про запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до 30 країн Євросоюзу та Шенгенської зони. Відміна віз заощадить українцеві, що прямує до Європи, близько 40 євро. Теоретично «безвіз» має спростити і оформлення виїзних документів, однак на практиці цього не відбулося – навпаки, встановлення негласних обмежень вже призвело до складностей з отриманням закордонних паспортів (зокрема, неможливості скористатися разрекламованою електронною чергою, неможливості подати документи на оформлення паспорта у день звернення,  подовження строків розгляду заяв).

З нагоди офіційного старту «безвізу» Петро Порошенко разом з президентом Словацької Республіки Андреєм Кіскою взяв участь у символічній церемонії відкриття дверей до Європи на словацько-українському кордоні. Порошенко також прийняв участь у низці інших урочистих заходів, присвячених святкуванню «безвізу». На всій майданній частині України відбуваються офіційні масові заходи за участю євромайданних політиків, чиновників, артистів, а також іноземних кураторів євроїнтеграційного проекту.

Президент Майдану впевнений, що цей день «назавжди закарбується в історії України як остаточний вихід нашої держави з Російської імперії» і «повернення України до родини європейських народів». Він нагадав, що саме заради «європейських цінностей» три з половиною роки тому українці «вийшли на Революцію Гідності, вимагаючи реформ і європейської інтеграції».

Петро Порошенко привітав українців із запровадженням безвізового режиму з ЄС: «От нам, браття-українці, й усміхнулась доля, про яку мріяло і боролося не одне покоління наших предків». «Ми з вами, український народ і вся Україна, вступаємо в іншу історичну епоху. І ця подія знаменує остаточний розрив нашої держави з Російською імперією, а українського демократичного світу – з авторитарним «русским миром», – наголосив він.

Під час одного із своїх виступів глава Майдану процитував рядки з відомого вірша російського поета Михайла Лермонтова: «Прощай, немытая Россия, страна рабов, страна господ. И вы, мундиры голубые, и ты, им преданный народ». Президент майданної частини України окремо звернувся до тих росіян, які «в умовах жорсткої імперської диктатури знаходять в собі мужність засуджувати російську агресію проти України, знаходять мужність вимагати демократичних прав і свобод». Для них Порошенко процитував російського класика Олександра Пушкіна: «Товарищ, верь, взойдет она, звезда пленительного счастья, Россия вспрянет ото сна, і на обломках самовластья напишут ваши имена».

Петро Порошенко звернув увагу майданної нації на той символічний факт, що «наше остаточне і безповоротне розставання з Москвою відбудеться напередодні 12 червня, головного державного свята Росії – дня проголошення її суверенітету». «Ми нарешті незалежні один від одного – політично, економічно, газово-енергетично, і навіть духовно, нарешті, ми вільні від їхніх «скреп», – підкреслив Петро Порошенко, який, до речі, проголошує це «остаточне і безповоротне розставання з Москвою» з регулярною періодичністю вже протягом кількох років.

Паралельно у майданному політичному середовищі знову активізувалася дискусія з приводу введення візового режиму з Російською Федерацією. Аби підтвердити рішучість свого «європейського вибору» і позбутися «російського впливу». З політичної точки зору це рішення вигідне майданній владі, воно буде схвалене європейським і американським керівництвом, але точно загострить й без того небезпечний конфлікт з народом, більша частина якого, попри скажену русофобську пропаганду, принципово не погоджується розривати родинні та інші зв`язки з Росією.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 12.06.2017 at 02:24
    Посилання

    Держприкордонслужба України в Facebook повідомила, що станом на 21:00 в країни ЄС виїхало понад 52 тисяч осіб, серед яких 20% скористалися біометричними паспортами.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *