Український школяр винайшов ефективний адсорбент для збирання розлитої нафти

Вихованець Малої академії наук України (МАН) Микола Іванченко

Вихованець Малої академії наук України (МАН) Микола Іванченко презентував винахід, що допоможе очищувати воду від розлитої нафти. Із цим проектом він здобув «золото» на Міжнародній науковій олімпіаді Genius, що проходила у місті Освего (США, штат Нью-Йорк).

За словами хлопця, його гідрофобний адсорбент збиратиме тільки нафту, а воду відштовхуватиме. Завдяки пропонованому адсорбенту нафта збирається у грудочки, які можна забрати з водойми будь-яким механічним способом й відправити на нафтопереробне виробництво. Адсорбент може набрати у сім разів більше рідини, ніж важить сам. Микола розказав, що завдяки цьому у разі техногенної катастрофи можна зберегти і природу, і не втратити корисну копалину.

Переможця наукової олімпіади вже запросили на ще один міжнародний науковий конкурс у Тунісі І-Fest, куди український школяр потрапить одразу на фінальний етап.

Раніше учні Малої академії наук України вже отримували перемогу на олімпіаді Genius. Так, У 2015 році школяр Самуїл Кругляк здобув «бронзу» із проектом «Отримання електроенергії з атмосфери».

Олімпіада Genius – це один із найбільших наукових конкурсів, у якому, беруть участь школярі з усього світу. Цього року в олімпіаді змагалися понад 750 учасників. Олімпіада сприяє глобальному розумінню екологічних проблем та досягненню стійкості завдяки базовій науці, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *