Слов’яни всього світу відзначають День дружби та єднання

Слов'яни всього світу відзначають День дружби та єднання

У неділю, 25 червня, слов’яни всього світу відзначають День дружби та єднання – свято найбільшої мовною і культурною спільноти народів світу, загальна чисельність якої становить близько 350 мільйонів чоловік. Слов’яни становлять основну частину населення Росії, України, Білорусі, Польщі, Чехії, Хорватії, Словаччини, Болгарії, Сербії і Чорногорії, проживають також в усіх пострадянських країнах, в Угорщині, Греції, Німеччині, Австрії, Італії, країнах Америки та в Австралії.

Ідея єднання слов’янських народів сягає глибоко в історію, до створення загальної писемності святими рівноапостольними Кирилом і Мефодієм, які шануються як в Україні і Росії, так і в ряді інших слов’янських держав.

Великий внесок в єднання слов’ян вносять національно-культурні об’єднання. Завдяки їхній діяльності з покоління в покоління передаються самобутні традиції, багатовікова культура слов’янських народів.

У День дружби та єднання слов’ян у різних країнах проводяться різноманітні культурні заходи. Зокрема, на кордоні Росії, Білорусі та України проходить фестиваль «Слов’янська єдність». Вперше він був проведений в 1969 році і починався як неформальні гуляння народів трьох країн. У 1975 році був зведений монумент Дружби (також відомий під символічною назвою «Три сестри»), що знаходиться в точці з’єднання трьох кордонів, і останніми десятиліттями урочистості розгорталися на великому полі біля монумента, участь у заході щорічно брали десятки тисяч людей.

За традицією, раз на три роки, приймаючою стороною, відповідальною за проведення фестивалю, ставала одна з областей — Брянська (Росія), Гомельська (Білорусь), Чернігівська (Україна).

У 2014 році фестиваль в цілях безпеки був вперше перенесений з прикордонної зони в місто Клімово Брянської області, а в 2015 році — до білоруського міста Лоєв.

У 2016 році фестиваль «Слов’янська єдність» не відбувся. Українська сторона, якій перейшла черга проведення фестивалю, відмовилася організовувати захід.

Цього року приймаючою стороною фестивалю виступає Росія. Основні заходи міжнародного свята слов’янських народів відбулися в місті Клинці Брянської області.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *