Президент США прийняв Порошенка у своїй резиденції і пообіцяв нові санкції проти Росії

Президент США прийняв Петра Порошенка у своїй резиденції і пообіцяв посилити санкції проти Росії

Вчора, 20 червня, президент Майдану Петро Порошенко відвідав Вашингтон і зустрівся з президентом США Дональдом Трампом. Сторони обговорили питання двосторонньої співпраці в політичній, економічній і військовій сферах. Зокрема, домовились, що майданна частина України буде купувати в США дорогий скраплений газ і дороге вугілля, а також надасть американським компаніям преференції у освоєнні Донбасу (коли той, за сприяння США, «повернеться» під юрисдикцію Києва). За підсумками переговорів американський президент заявив, що провів хорошу зустріч з Порошенком.

Під час зустрічі у Білому Домі президент США запевнив, що для нього «велика честь» приймати «президента України». «Велике вам спасибі. Для мене велика честь зустрітися з Петром Порошенком, президентом країни, в життя якої ми всі так сильно залучені. Ви всі це бачили, і всі читали про це», – зокрема, сказав Трамп.

Американський президент дав доручення розширити військово-технічну співпрацю між США та Україною і наголосив, що США залишаються відданими Мінським домовленостям. Трамп також пообіцяв посилити санкції проти Російської Федерації.

Петро Порошенко заявив, що «успіхи», яких досягла Україна, стали можливими завдяки підтримці США і назвав цю країну одним із найбільш надійних стратегічних партнерів. «Ми боремося за свободу і демократію завдяки вашій сильній підтримці у сфері безпеки та оборони – підтримці нашої оборони, підтримці моєї 45-мільйонної нації, найбільшої країни на європейському континенті. І я абсолютно впевнений, що історія України – це історія успіху. Я пишаюся тим, що ви, пане президент, і Сполучені Штати, є співавтором цієї історії успіху», – сказав він.

Крім того, Порошенко порівняв Трампа з президентом США Рональдом Рейганом під час закінчення «Холодної війни» і назвав Трампа «реальним лідером, харизматичною людиною, яка може принести мир в Україну».

У ході візиту до Вашингтона президент Майдану також зустрівся з іншими представниками свого керівництва, зокрема, віце-президентом США Майком Пенсом, держсекретарем Рексом Тіллерсоном, міністром оборони Джеймсом Меттісом, а також з директором-розпорядником МВФ Крістіною Лагард і президентом Світового банку Джимом Йонг Кімом.

Напередодні зустрічі з Трампом Порошенко заявляв про «фантастичну» програму свого візиту до Вашингтону. Однак, зустріч з президентом США була зведена до кількохвилинного протокольного заходу. Попри великі сподівання майданної влади, Трамп і Порошенко так і не обговорили по суті конфлікт на Україні, а Порошенко не встиг представити Трампу новий план-альтернативу Мінськими угодами. Показово, що під час зустрічі журналісти ставили питання Трампу не по темі України. Пресу більше цікавили коментарі президента США з приводу смерті американського студента Отто Вормера, який помер через тиждень після звільнення з північнокорейської в’язниці.

«Для України ця зустріч нічого не міняє, – прокоментував подію відомий український політолог Руслан Бортник, – Продовження політики Обами щодо України, якій зараз так радіють у Порошенка — для України це продовження кризи, «війни до останнього українця», зміцнення корумпованої і авторитарної влади, бідності, знищення системи соціального забезпечення».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *