«Посла України» викликали в МЗС Білорусі через наклепницькі заяви про військові навчання «Слов’янське братерство-2017»

slavianske-braterstvo-emble

Майданного «посла України» в Мінську Ігоря Кизима викликали в Міністерство закордонних справ Республіки Білорусь у зв’язку з «тенденційними висловлюваннями» в ЗМІ щодо міжнародних військових навчань «Слов’янське братерство-2017». Про це повідомила в понеділок прес-служба білоруського зовнішньополітичного відомства.

«Послу України було вказано на те, що зроблені ним заяви не відповідають високому рівню дружніх відносин між Білоруссю і Україною, є некоректними і містять необґрунтовані звинувачення Білорусії в недотриманні заходів довіри і безпеки в регіоні ОБСЄ», зазначається у повідомленні.

Спільне навчання десантників Росії та спецпризначенців Білорусі і Сербії проходили на полігоні Брестський. У навчанні взяли участь понад 1000 військовослужбовців трьох країн, близько 150 одиниць російської та білоруської техніки. Вчення проводилося відповідно до плану міжнародної діяльності Міноборони РФ на 2017 рік.

Військові навчання «Слов'янське братерство-2017»

Пізніше Кизим заявив, що спостерігачі змогли побачити тільки «показовий фарс» і «театралізовану виставу», а самі навчання пройшли без міжнародного спостереження. В зв’язку з цим МЗС Білорусі звернув увагу посла на те, що військові навчання «Слов’янське братерство-2017» були проведені у повній відповідності з нормами міжнародного права і зобов’язаннями Білорусі в рамках ОБСЄ.

«При цьому запрошення військових аташе, в тому числі України, на це вчення було винятково жестом доброї волі з білоруської сторони, що свідчило про високу транспарентність заходу», — йдеться в повідомленні прес-служби.

У повідомленні підкреслюється, що Мінськ незмінно демонстрував щодо своїх українських сусідів довіру і відкритість. «На наше запрошення військові спостерігачі України, як і інших сусідніх держав, спостерігали за активними фазами всіх основних військових навчань — від „Неман-2001“ і до „Захід — 2013“. Важливо врахувати, що в повній відповідності з нашими міжнародними зобов’язаннями ми могли б не запрошувати на навчання іноземних представників», — додали в прес-службі.

Військові навчання «Слов'янське братерство-2017»

У відомстві зазначили, що «в рамках Віденських документів в цей період Україна жодного разу не запрошувала військових спостерігачів з Білорусі для спостереження за найбільшою військовою діяльністю, що проводиться на українській території».

Крім того, представників апарату військового аташе Білорусі в Україні з 2013 року жодного разу не запрошували на військові багатонаціональні або національні навчання, що проводилися на українській території, підкреслили в прес-службі.

У МЗС РБ додали, що «білоруська сторона розраховує на продовження конструктивного діалогу у сфері оборони і безпеки в регіоні».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *