Неонацисти побили людей, що виступили проти перейменування проспекту Ватутіна у Києві

Неонацисти побили людей, що протестували проти перейменування проспекту Ватутіна у Києві

У Києві неонацисти здійснили напад на учасників флешмобу «Вас вітає проспект Ватутіна!». Цей флешмоб, на проведення якого організатори мали відповідний дозвіл від місцевої влади, кияни проводили проти перейменування проспекту Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича (нацистського гаупмана і головнокомандувача УПА). У флешмобі брали участь близько двох сотен членів лівоцентристської організації «Соціалістичний конгрес молоді» та партії «Соціалісти Києва».

Напад на пікетувальників здійснили бойовики неонацистських угруповань «С14», «Національний корпус» та інших праворадикальних бандформувань, яких «СБУ» використовує тоді, коли не може виставити «ворогам української нації» ніяких законних претензій. Неонацисти побили мітингувальників, відібрали в них прапори і плакати. Кілька людей потрапили до лікарні.

Хоча акція мала офіційний дозвіл, пікетувальників поліція не охороняла. Після побиття людей поліцейські прибули на місце із запізненням. Нікого з нападників не було притягнуто до відповідальності.

Подію прокоментував колишній міністр закордонних справ України, лідер партії «Соціалісти» Леонід Кожара. За його словами, сьогодні Україна нагадує країни з найжорстокішим тоталітарним режимом: «Про проведення заходу ми інформували у відповідності з законом… Але було ще раз продемонстровано, що закон і порядок – ніщо в сьогоднішній Україні. Представники правопорядку нічого не зробили, щоб припинити злочини на очах тисяч українців».

—————–

Довідка

В рамках так званої «декомунізації» суспільства 1 червня 2017 року рішенням майданної Київради столичний проспект Генерала Ватутіна було перейменовано на проспект Романа Шухевича. Пцд тиском неонацистів і псевдонаціоналістів, за таке рішення проголосували 69 депутатів при мінімально необхідному 61 голосі. Переважна більшість киян – категорично проти цього рішення і взагалі проти героїзації нацизму, але протестувати і публічно висловлювати свою позицію з цього приводу наважуються лише поодинокі громадяни та нечисельні громадські організації.

Ватутін Микола Федорович (3 грудня 1901, Чепухино, біля Валуйки, Воронізька губернія Російської Імперії — 15 квітня 1944, Київ, Українська РСР, СРСР) — радянський воєначальник, генерал армії, Герой Радянського Союзу. Військову службу розпочав рядовим бійцем Червоної Армії 3-го запасного стрілецького полку у Харкові. Учасник боротьби проти повстанських загонів Нестора Махна та за встановлення радянської влади в районі міст Луганська і Старобільська. В роки Великої Вітчизняної війни омандував військами Першого Українського фронту під час визволення України, зокрема, в період проведення Київської наступальної операції. Війська генерала Ватутіна 6 листопада 1943 року звільнили Київ від німецько-нацистських загарбників.

Роман Йосипович Шухевич (30 червня 1907, Краковець, Австро-Угорщина — 5 березня 1950, околиці Львова) — австрійський галичанин, член Організації українських націоналістів (ОУН), з 1944 року і до своєї загибелі у 1950 році – головнокомандувач Української повстанської армії (УПА). Один з організаторів масових вбивств поляків, євреїв і українціву ході діяльності УПА на Заході України.  Співпрацював з нацистською Німеччиною в 1939-1942 роках: навчався в секретній школі Абверу, служив у збройних підрозділах Третього рейху, був заступником командира в каральному спецпідрозділі «Нахтігаль», а з листопада 1941 року служив заступником командира 201-го батальйону шуцманшафта у званні гауптман (молодший офіцкрський чин у Німецькій армії). Прямого відношення до Києва нацистский холуй Шухевич не має (він навіть ніколи не бував у столиці України). В історичному контексті для Києва – Шухевич є ворогом, зрадником, поплічником окупантів і військовим злочинцем, відповідальним за масове вбивство українців.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *