На Трійцю у Коломиї уніати і неонацисти вдерлися до православного храму

На Трійцю у Коломиї уніати і неонацисти вдерлися до православного храму

4 червня, на Трійцю (у День Святої П’ятидесятниці), уніати за підтримки неонацистів здійснили рейдерське захоплення храму Української Православної Церкви у місті Коломия на Прикарпатті. За словами настоятеля храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці протоієрея Василія Кобельського, розкольники обманом потрапили до церкви і «відслужили там Літургію».

«Цього дня активісти та священики УГКЦ організували традиційну ходу до могили Січових Стрільців, що знаходиться неподалік нашого храму. До мене підійшов представник СБУ і попросив дати можливість їм зайти до храму і помолитися. Ми погодилися. Але греко-католицькі священики, а їх було тринадцять, відразу пішли до вівтаря і почали звершувати Літургію. Ми цього не очікували», – розповів настоятель храму.

За словами цих активістів, головною їхньою метою було переконати релігійну громаду добровільно вийти з УПЦ, а храм, який, на законних правах був переданий в користування Українській Православній Церкві державою, передати УГКЦ.

За підтримки членів місцевої неонацистської організації, уніати від слів агітації швидко перейшли до образ не тільки священиків УПЦ, але й присутніх православних вірян.

Парафіяни були обурені діями греко-католицьких кліриків: «Навіщо ви, священики, між людьми чвари робите? Ви людей травите», – звернулася парафіянка до одного з провокаторів.

На даний момент храм опечатаний. У вівторок місцева влада буде вирішувати, за ким залишити церкву.

Раніше, на сесії Міськради 23 травня, депутати намагалися відібрати храм Української Православної Церкви і передати його «Київському патріархату» або греко-католикам.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 07.06.2017 at 21:42
    Посилання

    Вранці 7 червня уніати принесли гільзи під стіни храму та почали вигукувати: «Геть московських попів!». «Поки ви тут молитеся Путіну, наші хлопці гинуть в зоні АТО», причому найбільшу активність проявляло присутнє духовенство УГКЦ. Ситуація залишається напруженою.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *