1 червня – Міжнародний день захисту дітей

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно 1 червня, заснований у листопаді 1949 року в Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок, вперше відзначався в 1950 році.

Діти дуже неординарно розуміють захист своїх прав. Для когось це можливість висловлювати власну точку зору в різних масштабах, аж до світового рівня, для кого-то основною проблемою реалізації прав дитини є безвідповідальність батьків. Більшість дітлахів у своїй життя не зустрічалися з порушенням власних прав або прав оточуючих їх дітей, і їх досвід зіткнення з цією проблемою обмежується телепередачами, на підставі яких вони й судять про навколишній світ. Ймовірно, дорослим слід більше замислюватися над тим, як навчити дітей розуміти, що піклуватися потрібно не тільки про дотримання особистих прав, що будь-яке право припускає ще й обов’язки. Тільки засвоївши такі взаємозалежності, дитина зможе вирости щасливою людиною.

День захисту дітей — це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб всі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.

Конвенція ООН про права дитини була одноголосно прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року — через 30 років після прийняття Декларації прав дитини та через 10 років після оголошення Міжнародного року дитини. У Конвенції викладено, які дії та як саме повинні здійснювати держави, їх уряди, неурядові організації, засоби масової інформації та приватні особи для забезпечення дотримання прав дітей по відношенню до кожної дитини.

Сьогодні у світі понад 96% дітей живуть в країнах, які зобов’язалися захищати права дітей, ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини. На Україні Конвенція ООН про права дитини набрала чинності з 27 вересня 1991 року.

День захисту дітей з’явився в українському офіційному календарі в 1998 році, після того, як 30 травня 1998 року, «на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей „Україна — дітям“ та інших громадських організацій», у Києві, другий президент України Леонід Данилович Кучма підписав Указ N 568/98 «Про день захисту дітей», який наказував відзначати його на Україні щороку 1 червня.

З того часу уряду вдалося розробити та прийняти закони з охорони дитинства, які відповідає європейським стандартам і Конвенції ООН з прав дитини, однак, в повній мірі реалізувати всі ці законодавчі норми так і не вдалося. Зокрема, не створені належні умови для того, щоб кожна дитина росла здоровою, розвиненою, стала у майбутньому хорошою людиною і відповідальним громадянином України.

Після державного перевороту, що стався в Україні у лютому 2014 року («Євромайдан», «Революція гідності»), та початку громадянської війни, ситуація із захистом дітей в Україні стала катастрофічною. Зокрема, за час проведення каральної операції проти східноукраїнських повстанців («АТО»), станом на початок 2017 року, «українськими» неонацистами було вбито більше ста малюків, тисячі – скалічені. Крім того, тисячі дітей по обидві сторони фронту залишилися сиротами.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *