Під артобстрілом Авдіїівський коксохім. Виникла велика пожежа

«ЗСУ» ведуть обстріл Авдіїівського коксохіму. Виникла пожежа

22 травня війська Порошенка почали артилерійський обстріл Авдіївського коксохімічного заводу, на території сталося загоряння. Про це повідомили в оперативному командуванні ДНР. «За оперативною інформацією станом на 19.30 з напряму Костянтинівської траси підрозділи 72 окремої механізованої бригади ЗСУ ведуть артилерійський обстріл в напрямку Авдіївського коксохімічного заводу і району шахти Бутовской, — відзначили в штабі. — В результаті обстрілу сталося загоряння площею 1 га на території Авдіївського коксохімічного заводу». В оперативному командуванні вважають, що ця провокація «ЗСУ» спрямована на звинувачення ВС ДНР в, нібито, веденні вогню з району населеного пункту Крута Балка поблизу Ясинуватої.

Нагадаємо, що Авдіївський коксохімічний завод є найбільшим у Європі та знаходиться в безпосередній близькості до лінії зіткнення. Основні види продукції, яка випускається на підприємстві – кокс, бензол сирий кам’яновугільний, сірчана кислота, сульфат амонію, феноляти, сировина для виробництва технічного вуглецю та інше.

Обстріли коксохімічного заводу відбуваються не вперше. Головна небезпека можливих наслідків – масштабна екологічна катастрофа з великою кількістю жертв серед мирного населення, а також з довготривалими наслідками – необхідністю масової евакуації місцевого населення.

Тривають обстріли і на інших ділянках лінії розмежування сторін. Зокрема, сьогодні ввечері порошенківські війська почали обстріл північної околиці Донецька та околиці прилеглої Ясинуватої, вогонь ведеться з реактивних систем залпового вогню артилерії і танків. Про це ДАН повідомили в оперативному командуванні ДНР. «Українські силовики ведуть вогонь з РСЗВ, здійснюють масовані артилерійські, танкові і мінометний обстріл районів населених пунктів Ясинувата, Яковлівка, Спартак і території донецького аеропорту», — відзначили в штабі. Там додали, що на цю хвилину з позицій «ЗСУ» випущено 15 реактивних, 15 танкових, а також кілька десятків артилерійських снарядів 152 мм та мін великого калібру. Обстріл триває.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *