Цього року українці відзначили День солідарності трудящих – без солідарності і миру

Українці відзначили Першотравень демонстраціями і бійками

1 травня відзначається Міжнародний день солідарності трудящих. Це одне з найпопулярніших свят у світі і таке, що було одним з найважливіших у святковому календарі колишнього СРСР. У післямайданні роки в Україні неодноразово підіймалося питання пониження статусу цього дня і навіть відміни цього свята у рамках програми «декомунізації». Цього року на Україні Першотравень в останній раз відзначається «по-радянські» два дні – 1-го ві 2-го травня. Згідно рішення майданної влади, починаючи з 2018 року день солідарності трудящих буде відзначатися лише 1 день – власне, 1-го травня.

Сьогодні майже в усіх українських містах пройшли заходи, присвячені Першотравню – мітинги, демонстрації, конференції, маївки. Найбільша демонстрація відбулася у Києві. Великі масові заходи в Україні відбулися також у Донецьку і Луганську.

Перше травня у Донецьку, 2017

Цього року різноманітні домайданні і постмайданні профспілки та партії не змогли домовитися поміж собою і сформувати спільний пакет пропозицій та план дій. Учасники акцій не висували ніяких політичних вимог до влади, їхні головні гасла були суто економічними – ціни, тарифи, зарплати, пенсії, пільги, право на працю, охорона здоров’я тощо. Лише в рідких поодиноких випадках, зокрема у Києві, Житомирі і Харкові, учасники акцій вимагали покласти край громадянській війні в Україні і відмовитися від слідування вказівкам МВФ, США, ЄС і НАТО.

День солідарності трудящих. Україна, 2017

Виступаючи перед мітингувальниками у столиці України, голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник розповідав про стратегію реформування безпеки праці, санаторне лікування, забезпечення конституційного права на своєчасне отримання заробітної плати, ліквідацію заборгованостей із зарплати, забезпечення і проведення реформи нової політики зайнятості. А голова Федерації профспілок України Григорій Осовий у своєму виступі зазначив, що «ми маємо забезпечити кожному, хто хоче і може працювати, працю за здібністю, за талантом, але праця має бути гідно оплачувана».

Тим не менш навіть, в цілому, лояльне ставлення учасників акцій до правлячого в Україні режиму та його неонацистської політики не змогло гарантувати мирного й безпроблемного проведення першотравневих заходів. Зокрема, у Дніпрі сталася сутичка між двома різними першотравневими демонстраціями; у Вінниці під час проведення першотравневого мітингу між представниками окремих політичних сил сталася конфліктна штовханина; кілька сутичок трапилося у Херсоні, де неонацисти намагалися розігнати прихильників КПУ; кілька конфліктів сталося у Харкові; у Вінниці молодики в масках з вигуками «Слава Україні!» та «Комуняку – на гілляку» здійснили напад на учасників першотравневої демонстрації.

День солідарності трудящих. Україна, 2017

Протягом дня поліцією було затримано кілька осіб, яких через нетривалий час було відпущено. За сутички і бійки нікого до відповідальності не притягнуто.

Найбільш яскрава, урочиста і масова Першотравнева демонстрація цього року відбулася у Москві. А найбільш конфліктними цього разу стали акції у Туреччині, Індонезії, Чілі та Франції.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 03.05.2017 at 22:03
   Посилання

   Ваша відвага і принциповість робить вам честь, але реальний стан справ поки що не дозволяє говорити про солідарність трудящих в Україні. Ваші головні вимоги не підтримали а ні нові а ні старі профспілки, не кажучи вже за відверто провладні політсили. Соціалісти та інші умовно ліві – або не мають ніякого впливу на суспільство, або переродилися у “націонал-соціалістів” на прикормі в місцевих олігархів. То про яку солідарність йде мова? З ким конкретно ви зараз можете солідаризуватися на майданній частині України?

   Відповісти
 • 03.05.2017 at 21:20
  Посилання

  Відозва учасників мітингу протесту проти експлуатації і приниження трудящих України, порушення їх соціально-економічних прав і свобод, проти братовбивчої війни на Донбасі, за Мир в Україні

  Ми, комуністи і безпартійні міста-героя Києва – учасники мітингу, присвяченого Міжнародному дню солідарності трудящих, висловлюємо свій рішучий протест проти антинародної зовнішньої і внутрішньої політики панівного в Україні націонал-олігархічного режиму, що стала причиною розвалу економіки країни і бід більшості її громадян. Україна все більше перетворюється в аграрно-сировинний придаток Заходу та джерело дешевої робочої сили, залежну, підмандатну територію, в якій безцеремонно господарюють Сполучені Штати Америки, Європейський союз, Міжнародний валютний фонд, НАТО.

  Нинішня Україна, що колись входила в десятку найбільш розвинутих європейських держав, сьогодні відома світовій спільноті як країна з високим рівнем безробіття, злочинності, корупції всіх гілок і рівнів влади. Як країна, де йде братовбивча війна, де переслідують людей за інакомислення, де процвітають соціальні та моральні хвороби, міжнаціональна і мовна нетерпимість та ксенофобія, де відбуваються юридичні та морально-етичні злочини перед пам’яттю мільйонів загиблих радянських солдатів-визволителів своєї країни і народів Європи від коричневої чуми – фашизму. Як країна, де парламент приймає рішення про доплати до пенсій пособникам Гітлера, а ветеранів війни і праці – тих, хто створив потужний економічний потенціал Радянської України, зневажають і чинять над ними фізичне насильство.

  Сьогодні як ніколи стали актуальними гасла, висунуті більшовиками на чолі з В.І.Леніним 100 років тому в бурхливому революційному 1917 році: «МИР – НАРОДАМ», «ФАБРИКИ – РОБІТНИКАМ!», «ЗЕМЛЯ – СЕЛЯНАМ!»

  Ми, учасники мітингу, підтримуючи ленінські гасла в їх сучасному трактуванні, вимагаємо негайного припинення війни на Донбасі і встановлення Миру в Україні.

  Ми звертаємося до матерів, всіх жінок України рішуче підняти свій голос на захист Миру, за припинення війни на нашій українській землі. Тільки Мир врятує чоловіка і батька, сина і брата від загибелі у кривавій війні за інтереси українських олігархів на чолі з президентом України Порошенком. Для встановлення Миру в Україні КПУ пропонує для реалізації свою Антикризову Програму «Від війни до миру».

  Ми вимагаємо припинити знищення базових підприємств країни, які ще залишилися, практику масових звільнень трудящих, професійних кадрів виробництва. Вважати масове звільнення працівників кримінальним злочином, порушенням конституційних прав на працю, роботу, зарплату і відпочинок. Негайно погасити борги по заробітній платі, винних за невиплати притягнути до кримінальної та адміністративної відповідальності.

  Ми категорично виступаємо проти ухвалення в догоду роботодавцям-олігархам нового КЗпП – кодексу рабства і вимагаємо: «Підприємства – під контроль робочих комітетів!», «Профспілкам – право контролю діяльності адміністрацій!»

  Ми заявляємо: Ні! – купівлі-продажу землі і виступаємо за продовження мораторію на її продаж.

  Ми вимагаємо припинити співпрацю уряду України з Міжнародним Валютним Фондом – політика, рекомендації та кредити якого закабаляють нашу країну, позбавляють майбутнього наших дітей і онуків.

  Ми вимагаємо переглянути антинародні міжнародні угоди, особливо у військовій сфері, які остаточно знищують вітчизняне виробництво і погіршують становище трудящих. Рішуче виступаємо за позаблоковий статус України, проти втягування її в НАТО і присутності військ цього агресивного блоку на нашій землі.

  Ми проти збільшення віку виходу на пенсію і вимагаємо негайного скасування оподаткування пенсій.

  Ми вимагаємо забезпечити виконання норм Конституції України про безкоштовну освіту і медицину, припинити антигуманні антинародні експерименти в системі освіти і медицини, в першу чергу: «оптимізацію» і «ліквідацію» шкіл, дошкільних і лікувальних закладів у сільській місцевості, надуману реорганізацію швидкої допомоги і т. п.

  Ми вимагаємо ввести жорстке державне регулювання цін і тарифів, заборонити введення нових податків та підвищення старих.

  Ми рішуче виступаємо проти так званих законів «Про декомунізацію» від 9 квітня 2015 року. Вимагаємо припинити переписування історії – історії ратних і трудових подвигів радянського народу, цькування і терор за інакомислення, припинити міжнаціональну нетерпимість, ксенофобію і мовний геноцид. Вимагаємо негайно скасувати незаконну заборону символів Перемоги у Великій Вітчизняній війні, рішуче припиняти вандалізм щодо пам’ятників радянської епохи. Вандалів – до кримінальної відповідальності! Ні! – реабілітації пособників нацистів і розгулу націонал-фашизму в Україні!

  Ні! – скасуванню свят: Міжнародного жіночого дня – 8 Березня, Міжнародного дня солідарності трудящих – 1 Травня, Дня Перемоги – 9 Травня!

  Ми впевнені, що наші вимоги не залишать байдужими людей праці. Давайте разом боротися за їх реалізацію! Наша сила – в організованості та єдності!

  Пролетарі всій країн – єднайтесь!

  Хай живе Першотравень!
  Хай живе міжнародна солідарність трудящих!
  Хай живе соціалізм!

  Відповісти
 • 04.05.2017 at 14:48
  Посилання

  Почему сказано, что самая большая демонстрация прошла в Киеве? В Киеве максимум было 5 тысяч человек, а в Донецке и Луганске минимум по 15 тысяч было.

  Відповісти
  • 06.05.2017 at 14:34
   Посилання

   Наша оценка в данном случае субъективна и, конечно же, может быть ошибочной. Но вы, судя по всему, опираетесь на официальную статистику, а она – субъективна ещё в большей степени. Дело в том, что в Донецке и Луганске местные власти заинтересованы в том, чтобы показать единение всех политсил, сплочённость трудового народа и верность правильным традициям прошлого, поэтому могут преувеличивать количество участников первомайских торжеств. А в Киеве, наоборот, власти хотят показать, что Первомай себя изжил, что в “европейской столице” советские праздники уже никому не интересны, а потому существенно занижают количество участников массовых мероприятий.

   Кроме того, в республиках Донбасса на первомайские торжества вышли все вместе и в один день – 1 мая. А в Киеве единства нет: тут у нас разнообразные партии, организации и движения по-первомайски митинговали порознь и даже в разные дни – что и дало возможность майданным властям удержать ситуацию под военизированным контролем да ещё и подать в своих СМИ как нечто такое “антиукраинское”, но совершенно заурядное и малозначащее.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *