Українська Гельсінська спілка: в СБУ порушують права людини і застосовують тортури

Українська Гельсінська спілка: в СБУ порушують права людини і застосовують тортури

Маховик репресій в Україні продовжує набирати оберти. Майже щодня надходять повідомлення про арешти «російських агентів», «зрадників» і «сепаратистів» – громадян України, яких правлячий злочинний режим вважає небезпечними для свого панування. Західні куратори майданного проекту та їхні ЗМІ роблять вигляд, ніби в Україні нічого такого страшного не відбувається, а навпаки – «успішно просуваються соціальні реформи» і «йдуть демократичні процеси» .

Але приховувати правду стає все складніше. І тому, заради порятунку свого іміджу, деякі з правозахисних організацій змушені констатувати очевидне.

Так промайданно-ліберальна Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) визнала, що «Служба безпеки України» є головним порушником прав людини. Про це відкрито заявив голова правління УГСПЛ, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров. «СБУ – найбільший порушник прав людини на сьогодні», – сказав Захаров під час презентації звіту про дотримання прав людини в Україні.

Зокрема, за його словами, більше половини скарг, які надходять до правозахисників, стосуються застосування тортур співробітниками спецслужби. Також зафіксовані такі масові порушення, як недопуск адвоката і затримання громадян без рішення слідчого судді.

Однією з головних причин сформованої ситуації Захаров назвав недосконалість закону «Про Службу безпеки України».

Крім того, в УГСПЛ констатували значне погіршення ситуації з правами людини в Україні у порівнянні з минулими роками.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *