У Львові суд виніс вирок студенту за цитування Леніна

Ленин жил, Ленин жив, Ленин будет жить

22-річного студента 3-го курсу Національного університету ім. Івана Франка звинуватили в пропаганді забороненої символіки та ідеології. У рішенні суду зазначено, що засуджений робив публікації в соціальній мережі Facebook зі свого комп’ютера «умисно, з метою доведення до широкого кола осіб комуністичної ідеології».

Вирок був винесений 4 травня цього року. З офіційного повідомлення Галицького районного суду Львова випливає, що тексти, які хлопець публікував з травня 2015 року по квітень 2016-го, були досліджені за допомогою лінгвістичної експертизи. Експерти дійшли до висновків, що в постах міститься пропаганда елементів комуністичної ідеології, яка полягає в поширенні «тенденційної інформації, спрямованої на ідеалізацію та популяризацію комуністичної ідеології», а також в публічному використанні продукції з символікою комуністичного режиму, до якої відносяться: публікації, присвячені В.І.Леніну, тобто особі, що обіймала керівну посаду у вищих органах влади в СРСР».

Зокрема, хлопцю поставили в провину філософсько-політичні цитати Леніна, а також публікацію на своїй сторінці в соцмережі таких відомих комуністичних гасел як «Ленін жив, Ленін живий, Ленін буде жити!» «План — закон, виконання — обов’язок, перевиконання — честь!»

Окремої уваги заслуговують «речові докази» в цій «справі», які суд постановив знищити, як знаряддя злочину. У число таких злочинних знарядь потрапили, зокрема, комсомольський квиток, «Капітал» Карла Маркса, а також футболки, кепки і поштові картки з комуністичною символікою.

За рішенням суду студент отримав покарання у вигляді 2,5 років ув’язнення з відстрочкою виконання (тобто умовно). Зараз львівські репресивні органи займаються ще двома аналогічними справами.

Ленінський комуністичний союз молоді України (ЛКСМУ) виступив з протестною заявою стосовно кримінального переслідування членів своєї організації. В заяві зазначається, що мета правлячого режиму – знищення інакомислення, свободи слова і совісті, придушення волі громадян до опору диктатурі, до відродження справжнього народовладдя на території держави Україна.

«Згідно постанови суду, громадянин України у XXI столітті притягнутий до кримінальної відповідальності за свій матеріалістичний, марксистсько-ленінський світогляд. За свою прихильність до класового підходу до державної моделі розвитку, ідеї, яку поділяють як мінімум третина населення планети, як мінімум третина жителів Європейського союзу та депутатів Європарламенту» – підкреслюється у документі.

ЛКСМУ вимагає від майданної влади припинення політики державного терору. Комсомольці закликають дотримуватися верховенства права, не дозволяти вбивати, бити, переслідувати громадян України, лише за те, що вони мають точку зору, яка відрізняється від офіційної.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *