У Києві відреконструйовано один з найстаріших велотреків Європи

У Києві відреконструйовано один з найстаріших велотреків Європи

Перший київський велотрек (циклодром), розташовувався за адресою Бібіковський бульвар, № 77. На циклодромі 23 травня 1899 року відбулися перші велосипедні гонки, які були організовані Київським товариством велосипедистів. В травні 1912 року киянин Іван Пилипович Беленко звернувся в Губернське правління за дозволом на будівництво велосипедного треку і дерев’яного павільйону по вулиці Фундуклеївській, 58:  «Маю Честь просити Губернське правління видати мені дозвіл на будівництво велосипедного треку і при ньому дерев’яного павільйону в садибі № 58 по Фундуклеївській вулиці». Дозвіл було отримано і від міського архітектора і віце-губернатора. Велотрек побудували на місці Афанасьевского яру, який засипали в кінці ХІХ століття (джерельні, дощові і талі води стікали цим яром на долину річки Либідь). Святкове відкриття київського циклодрому відбулося в 1913 році і було присвячене 300-річчя Дому Романових.  Тут був організований прокат та ремонт велосипедів, мотоциклів та автомобілів. При треку розташовувався літній театр «Полярна зірка» з оркестром. Велотрек належав спортивному товариству «Авангард». З перервами на реконструкції велотрек активно використовувся в радянські часи. У 1998 році циклодром був визнаний пам’яткою історії та архітектури. Але 27 серпня 2007 року Указом Міністерства Культури України № 983/0/16 київський велотрек був позбавлений статусу пам’ятки історії і на територій цієї спортивної споруди розпочалося будівницво житлового будинку з паркінгом. У 2014 році на вимогу громадськості розпочалися роботи з відбудови треку.

20 травня 2017 року у Києві відбулося грандіозне відкриття оновленого, відремонтованого та сучасного велотреку, що є однією з найстаріших спортивних споруд Європи. Організатори постаралися влаштувати для киян справжнє свято: лазерне шоу, музика, виступи професійних танцюристів, велозмагання. Це місце зажило зовсім новим життям.

Унікальну спортивну споруду реконструювали коштом Києва. На ремонтні роботи витратили понад 110 мільйонів гривень. Оновлений трек отримав сучасне покриття полотна. Довжина велодоріжки становить 285 метрів, саме таку вимагають світові стандарти спорту. Для спортсменів створені всі умови для тренувань та змагань: роздягальні, душ, медпункт, велотренажери, майстерня для ремонту. Глядачі зможуть розміститись на трибуні, котра має 280 місць. Також є змога встановити розбірну трибуну на 300 глядачів. Скористатися новим сучасним велотреком у період між змаганнями зможуть всі охочі.

У Києві відреконструйовано один з найстаріших велотреків Європи

У Києві відреконструйовано один з найстаріших велотреків Європи

У Києві відреконструйовано один з найстаріших велотреків Європи

 З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *