Сьогодні в Україні День пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні в Україні День пам'яті жертв політичних репресій

21 травня, в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Основні заходи проходять у Биківнянському лісі під Києвом, на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». Традиційно, в цей день вищі особи держави покладають квіти до меморіалу. Покладання квітів до пам’ятних знаків відбувається також по всій країні разом із молебнами, народними зборами і церемоніями.

У Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об’єкт спеціального призначення НКВС, де у кінці 30-40-х роках минулого століття відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих «ворогів народу». Точна кількість жертв репресій не відома. Сьогодні у ЗМІ називають цифри від 20 до 150 тисяч осіб (за даними «СБУ», документально підтверджено загибель 14191 особи).

День пам’яті жертв політичних репресій встановлено Указом президента України Леоніда Кучми № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року. Відзначаетсься щорічно у третю неділя травня з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Сьогодні Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Онуфрій вшанував пам’ять жертв політичних репресій на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». Архіпастирі Української Православної Церкви звершили поминання усіх померлих та поклали квіти до Братської могили. Нагадаємо, у 80-ту річницю початку масових політичних репресій 1937–1938 років Блаженіший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій направив Звернення до української громадськості та пастви Української Православної Церкви, у якому висловив глибоке співчуття рідним і близьким спочилих та всім, кого торкнулася ця страшна трагедія.

Президент Майдану Петро Порошенко разом із своїми чиновниками також взяли участь у заходах – поклали квіти до меморіалу і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Після церемонії стався неприємний інцидент: присутні громадяни (судячи з усього, майданні «європейці» з колишньої фан-спільноти Порошенка) почали висловлювати своєму «президенту» невдоволення діями «уряду», а також погіршенням умов життя в Україні. Кричали: «Ганьба!», «Брехло!» та «У відставку!»

В цей день майданні чиновники відзначилися заявами, суть яких полягає у звинуваченні колишнього керівництва колишнього СРСР у злочинах проти людства і покладання усієї відповідальності за всі пережиті Україною трагедії виключно на Росію. Проводячи паралелі із сьогоденням, наголошували, що треба захищати здобуте на Майдані і боротися з «агресором».

Найбільш цинічними можна вважали слова «секретаря Ради національної безпеки і оборони України» Олександра Турчинова, який заявив, що Майдан зробив все для того, аби в Україні більше ніколи не було політичних репресій…З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *