Предстоятель Руської Церкви звернувся до ООН, глав держав ЄС і релігійних лідерів із проханням захистити права віруючих в Україні

Предстоятель Руської Церкви звернувся до глав Європейських держав, ООН і релігійних лідерів із проханням перешкодити прийняттю в Україні антицерковних законів

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звернувся до глав держав «Нормандської четвірки», Предстоятелів Помісних Православних Церков, Папи Римського Франциска, генеральних секретарів ООН і Всесвітньої Ради Церков у зв’язку з винесенням на порядок денний Верховної Ради України антицерковних законопроектів 4128 і 4511. Патріарх закликав докласти всіх зусиль для того, щоб перешкодити ухваленню дискримінаційних законопроектів № 4128 і № 4511, яке «загрожує стати кричущим прикладом нехтування правами людини на свободу релігійного сповідання». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на відділ зовнішніх зв`язків Московської Патріархії.

У своєму Зверненні Святіший владика зазначив, що законопроект №4128 фактично пропонує легалізувати практику фіктивних «референдумів», за допомогою яких вже захоплено понад 40 храмів УПЦ. У свою чергу законопроект №4511 передбачає наділення Української Православної Церкви «особливим статусом», який би надав урядовим органам світської держави найширші повноваження в сфері контролю внутрішнього життя релігійних громад.

У разі прийняття даних проектів буде узаконена нечувана для сучасної Європи дискримінаційна правова практика щодо більшості православного населення України, підкреслив Предстоятель Руської Православної Церкви. За його словами, настільки обмежувальне релігійне законодавство не діяло на Україні навіть у період комуністичного режиму, а на решті території Європи щось подібне існувало хіба лише за часів нацистського правління в Німеччині.

Як наголошується в посланнях, прийняття законопроектів № 4128 і № 4511 «поставить під загрозу конституційні права мільйонів українських віруючих, здатне викликати хвилю насильства та нових захоплень храмів, загострити громадянський конфлікт на Україні, перевівши його в релігійну площину».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *