Напередодні голосування за антицерковні закони розкольники захопили два православні храми

Захоплення православного храму

Навіть не дочекавшись офіційної легалізації «українським парламентом» церковного рейдерства та пограбувань, розкольницьке угруповання «Київський патріархат», за підтримки неонацистів, захопив два храми Української Православної Церкви. Правоохоронні органи та місцева влада цьому не перешкоджали.

За повідомленням ГУНП Тернопільської області 15 травня представники «Київського патріархату» зламали замок на дверях церкви святих апостолів Петра і Павла та проникли всередину, не дивлячись на простест священика УПЦ. Священика грубо виштовхали з храму, порвавши йому одяг. За інформацією поліції, представники «УПЦ КП» пред’явили документ про нібито перереєстрації громади, підписаний обласними чиновниками. Як повідомляє СПЖ, представники Української Праославной Церкви продемонстрували поліції діючий статут їхньої громади, проте поліцейські не звернули на це уваги. У поліції стверджують, що поліцейські, які прибули на виклик, «не допустили порушення правопорядку».
А наступного дня в селі Зоряне Віньковецького району Хмельницької області близько 15:00 представники неонацистської партії «Свобода» захопили Свято-Успенський храм УПЦ. При захопленні храму були присутні поліцейські і голова райради. Однак вони нічого не зробили для того, щоб запобігти правопорушенню.

Нагадаємо, 18 травня у Верховній Раді розглянуть два законопроекти, №4128 і №4511, які, на думку експертів, полегшать рейдерські дії щодо церковного майна.

Раніше, «Київський патріархат» і неонацистське об`єднання «Правий сектор» підписали угоду про співробітництво, метою якого є створення «єдиної помісної церкви». За оцінками УПЦ, за три післямайданні роки представники так званого «Київського патріархату» захопили близько 40 православних храмів.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *