На Закарпатті «СБУ» розпочала репресії проти угорців

На Закарпатті «СБУ» розпочала репресії проти угорців

Співробітники «Служби безпеки України» провели обшуки у активістів угорської громади Закарпаття, а також затримали голову районної ради Йосефа Шина і депутата райради Отто Ваша. «СБУ» підозрює затриманих у «співпраці з агресором« та сепаратизмі.

Раніше депутати Берегівської райради схвалили текст звернення до «президента України« Петру Порошенку і «прем’єр-міністру« Володимиру Гройсману, в якому засудили можливі обмеження в регулюванні мовного питання, передбачені законопроектами, переданими на розгляд у Верховну раду (№5556, №5669, №5670). За словами депутатів, звернення до Петра Порошенка було направлено з метою захистити права угорців в Україні, а точніше в місцях їх компактного проживання на Закарпатті.

Також, від імені угорської громади були встановлені вказівні стели на угорській мові на в’їзді в Берегівський і Виноградівський райони. Всього угорська громада встановила 4 стели рідною мовою, повідомляють місцеві ЗМІ. На стелах угорською написано «Виноградівський район. Угорці вітають вас» та «Берегівський район. Край угорської мови».

Радник глави МВС Ілля Ківа заявив, що бажання угорської громади Закарпаття говорити рідною для них мовою, а також прагнення до автономії у складі України слід розцінювати як сепаратизм і жорстко присікати. Ківа також поставився вкрай негативно до заяв угорських депутатів про те, що угорський край по суті вже має автономію: «Ця думка угорських депутатів не тільки неприйнятна, але, якщо таке буде продовжуватися, воно повинно розцінюватися українським урядом як пряма агресія проти країни і загроза суверенітету нашої країни».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *