Ми перемогли не тому, що ненавиділи фашистів, а тому, що любили свій народ

Ми перемогли не тому, що ненавиділи фашистів, а тому, що любили свій народ

Двадцяте століття, яке було проголошено століттям науково-технічного прогресу і торжества гуманізму, разом з цим ознаменувався небаченими досі війнами. Війнами, кількість загиблих у яких перевищувала кількість тих, хто загинув у всіх попередніх війнах разом узятих.

Взагалі, варто зазначити, що розвиток науки і техніки ніколи не був безпосередньо пов’язаний з прогресом в області моралі. Більш того, ці дві сфери людської життєдіяльності часто перебувають у протиборстві — отримуючи в руки нову техніку людина вчиться за її допомогою не тільки працювати, але і вбивати. Однак, варто зауважити, що не всяке вбивство кваліфікується як злочин — є вбивство з необережності або в цілях захисту. Скажемо навіть більше — якщо захищати не себе, а інших, то йтиметься вже не про злочин, а про геройство.

Церква засуджує вбивство, адже є чітка заповідь Божа (шоста) — «не убий». Життя людини — це дар Божий. Ніхто з нас не приймав вільного рішення прийти в цей світ, а значить, ніхто не може забрати життя — ні свого, ні чужого. Але, є одне «але». Наприклад, дві з трьох найбільш масштабних і страшних воєн в історії людства — війну 1812 року і 1941-1945 років — Церква назвала «Вітчизняними».

Хіба це не суперечить нормам моралі і законам Біблії?

Війна є війна, а смерть — це смерть, хіба не так? Ні, не так. Ані війна, ані смерть не можуть бути «нормальними». Але, є різні війни, як і різна смерть. Апостол Павло говорить, що «наша боротьба не проти плоті і крові, а проти духів злоби піднебесної». Слово «брань» — перекладається як «війна». Це означає, що християнин завжди перебуває в стані війни, але не з людьми, а зі злими духами.

З іншого боку, Господь Ісус Христос говорить, що «немає більше від тієї любові, як хто душу свою покладе за други своя». Тобто, смерть в певній ситуації, може сприйматися як прояв вищого з усіх людських почуттів — почуття любові. Природно, що з цього виникає цілком резонне питання — а як, приміром, «брань» проти сатани і «смерть як любов» пов’язані з подіями 1941 року?

Справа в тому, що фашизм, який прийшов на нашу землю, це однозначно сатанинська ідеологія.

Смерть і руйнування не сприймалися гітлерівцями як щось страшне, але неминуче. Смерть і руйнування були сенсом їх існування. Той, хто думає, що фашисти, захопивши весь світ, заспокоїлися б — глибоко помиляється. Вони продовжили б вбивати рівно стільки, скільки б існували. Зло — це серцевина вчення, яке, не будучи природною для людини, вимагало постійного самоствердження. Спочатку вони вбили б всіх євреїв, потім — калік та хворих, потім — тих, кого вважали нижчою расою (слов’ян), а потім взялися б за своїх. Є відомий масонський символ, який зображує змію, що пожирає свій власний хвіст — це і є фашизм.

Тому, коли радянський народ піднімався на війну проти гітлерівської Німеччини, він боровся не проти Гітлера або Геббельса, Паулюса або Гіммлера, він боровся проти «змії», проти сатанинської ідеології, проти того, що сприймалося як «духи злоби піднебесної».

Хтось скаже, що комунізм — теж сатанинська ідеологія, що комуністи розстріляли і знищили десятки і сотні тисяч громадян, що вони практично знищили Церкву. Дійсно, це так. Але ось ця гранично напружена боротьба проти фашизму була спробою, разом з тим, реабілітуватися за все, що сталося до цього — за відібрані життя, знищені долі і за зруйновані храми.

Народ, який своїми власними руками намагався фізично знищити Церкву і релігію, в скрутну хвилину раптом зрозумів, що без Церкви перемогти не вдасться. Саме тому, своє звернення до радянського народу Сталін, сам у минулому семінарист, почав не зі слів «дорогі співгромадяни», а зі слів «брати і сестри».

Ще одне — Церква ніколи не підтримувала і не підтримає будь-яку ідеологію. Просто тому, що будь-яка ідеологія пригнічує ту свободу, що лежить в основі вчення Христа. А без свободи — неможлива любов.

І ось, що цікаво — саме любов, на думку багатьох учасників тієї страшної війни, лягла в основу Великої Перемоги. Як сказав один з ветеранів (Герой Радянського Союзу, до речі): «ми перемогли не тому, що ненавиділи фашистів і Німеччину, а тому, що любили свій народ і свою землю». Не тому, що ненавиділи, а тому, що любили…

Той, хто ненавидить — завжди програє. Бо ні на що, крім руйнування і вбивства він не здатний. А змінити цей світ, побудувати щось хороше і добре, зрештою, врятувати його може тільки любов!

Glavnovosti.comЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *