Інтерпол відмовив Майдану у розшуку Віктора Януковича та кількох колишніх чиновників

Інтерпол (фр. Organisation Internationale de Police Criminelle, OIPC, англ. International Criminal Police Organization, ICPO)

Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) відмовила майданній владі України у запиті на розшук та арешт президента України Віктора Януковича, його сина Олександра, а також чиновників домайданного «тоталітарного режиму». У «Генеральній прокуратурі України» вже заявили, що будуть оскаржувати це рішення.

«Начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України» Сергій Горбатюк заявив з цього приводу, що Інтерпол не надав пояснень щодо мотивації ухвалення рішення про зняття з розшуку Віктора Януковича, його сина Олександра, Сергія Клюєва та інших колишніх посадовців. Горбатюк підкреслив, що не може навести мотивацій ухвали цього рішення, оскільки Інтерпол наголошує, що ця інформація є конфіденційною і не підлягає розголошенню. Горбатюк також припустив, що відмова Інтерполу шукати колишніх високопоставлених чиновників пов’язана з резолюцією Парламентської асамблеї ради Європи, прийнятої 10 днів тому. В цій резолюції, зокрема, йде мова про політичні ознаки використання Інтерполу.

Адвокат президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк пояснив, що його підзахисного зняли з міжнародного розшуку, оскільки він переслідувався за політичними мотивами. Про це адвокат заявив журналістам в Оболонському районному суді Києва. «Вчора нашими англійськими колегами була озвучена інформація, що розшук Януковича припинено. На сьогодні це свідчить про дві речі: Інтерпол знімає з розшуку особу у випадку, коли досудове розслідування припиняється, чого у даному випадку немає, або ж при наявності фактів політичного втручання у діяльність правоохоронної системи. У даному випадку Інтерпол остаточно зняв з розшуку Януковича через наявність фактів політичного переслідування».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *