«Freedom is our religion». Блюзнірство «Євробачення»

Блюзнірство «Євробачення»: Там, де лилася кров, тепер танці

«Випадковому спостерігачеві може здатися, що революція, разом з наметовим містечком, який виник за цей тиждень на головній вулиці міста Хрещатику, повернулася до столиці України. Але ні, це — Євромістечко» — пише Радіо «Свобода» в спеціальній публікації, присвяченій відкриттю пісенного фестивалю у Києві.

«Оскільки в Києві очікується понад 20000 гостей щорічного конкурсу «Євробачення», місто в прискореному темпі ховає шрами минулого і покращує зовнішній вигляд, щоб показати Заходу — Україна пройшла політичний переворот, винесла криваву війну і стала більш європейською за останні роки».

Але це насправді не так, упевнені журналісти: Україна називає «Євробачення» «святкуванням різноманітності» (відповідно головного слогану конкурсу), але критики вважають це грою в різноманітність і толерантність, показухою.

Євромістечко, з пивними наметами, величезними екранами і високотехнологічної сценою тепер стоїть там, де три роки тому була пролита кров під час Евромайдана, який скинув доброзичливо настроєного до Кремля президента України Віктора Януковича.

«Євромістечко було офіційно відкрито 4 травня на Площі Незалежності, яка була основним місцем протестів 2013-14 років. Брезентовий плакат з написами «Свобода наша релігія» українською та англійською мовами прикриває Будинок профспілок України, який був зруйнований під час заворушень», — уточнює Радіо «Свобода». Будинок профспілок досі не відновлений. Під пафосним плакатом ті ж згорілі стіни, що стали могилою для багатьох людей.

«Деякі українці вважають, що цим у Києві просто прикривають набагато більш глибокі проблеми. Видимі зміни для конкурсу, як вони припускають, відображають цинічний і поверхневий підхід уряду до ключових реформ — особливо тих, які стосуються різноманітності, інклюзії та прав людини — з тих пір, як Євромайдан привів до влади нових лідерів», — констатує Радіо «Свобода».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *