З 1-го квітня в Україні знову зросте вартість газу та електроенергії для населення

З 1-го квітня в Україні знову зросте вартість газу для населення

Сьогодні, 1 квітня, набуває чинності рішення «Національної комісії у сфері енергетики і комунальних послуг України» про вилучення з тарифу на газ вартості транспортування та розподілу палива і введення замість неї абонентської плати на утримання газорозподільних мереж.

«Якщо для великих домогосподарств з газовими котлами середньорічний платіж зросте незначно, то для українців, що проживають у квартирах без лічильників, ціна зросте в 2-5 разів», — повідомляє видання «Ліга. net».

Рахунки в квитанціях приватних споживачів виростуть з урахуванням включення нового платежу — абонентської плати за підключення до системи газопостачання. Відтепер сума абонентської плати буде фіксованою і буде розраховуватимсь в залежності від максимальної потужності встановленого лічильника, а не від обсягу спожитого газу. Наприклад, власникам лічильника G4 — близько 54% населення — доведеться платити близько 92 гривень.

За останні три післямайданні роки газопостачання подорожчало майже втричі, електроенергія — вдвічі, опалення на 71,5%, а гаряче водопостачання — на 57%.

Паралельно з тарифами на комунальні послуги зростає і рівень заборгованості населення перед керуючими компаніями, які на сьогоднішній день вони недоотримали близько 1 мільярду доларів США.

Лідерами в списках регіонів-боржників з оплати комунальних послуг стали Київ (2,69 млрд. гривень), Дніпропетровська область (1,94 млрд. гривень) та Харківська область (1,87 млрд. гривень). «При цьому місячне зростання заборгованості порівняно з січнем склав 3,1% — 786,3 млн. гривень (близько $29 млн.)», — говориться в повідомленні Державної служби статистики України.

Крім того, з 1-го квітня подорожчає не лише газ, але й електроенергія. Замість обіцяного зниження на 5,8% з 1 квітня оптова ціна на електроенергію в Україні зросте на 1% – у зв’язку із «необхідністю стабілізувати роботу енергосистеми країни за рахунок імпорту вугілля», що виникла внаслідок політичної та соціально-економічної блокади повсталого Донбасу.

Експерти сходяться на думці, що подальше підвищення тарифів на послуги ЖКГ тільки посилить «мовчазний бунт», коли населення в знак протесту проти політики влади відмовляється платити за квитанціями.

Нагадаємо, підвищення вартості послуг ЖКГ до «ринкового рівня» та скасування пільг — це одна з вимог програми Міжнародного валютного фонду, що кредитує майданний уряд. Співпраця з Фондим є стратегічно важливою для київського режиму, так як на позіцію МВФ орієтуються і всі інші кредитори Києва.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *