В Європарламенті схвалили рішення про надання Україні безвізового режиму

В Європарламенті схвалили решення про надання Україні безвізового режиму

5 квітня в Європарламенті відбулося обговорення питання безвізу, під час якого було констатовано, що Україна у виконанні вимог для запровадження безвізового режиму з Євросоюзом “навіть перевершила очікування” у плані втілення реформ.

Сьогодні Європейський парламент підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні безвізовий режим. Голосування відбулося в рамках пленарного засідання Європарламенту в Страсбурзі. «За» проголосували 521 депутат ЄП, «проти» – 75, утримались – 36.

Єврокомісія запропонувала видалити Україну з додатку II законодавчого акту № 539/2001 зі списком країн, громадяни яких мають мати візи для перетину зовнішнього кордону, та внести її у список, на які ці вимоги не поширюються. Після голосування в Європарламенті рішення має бути підтверджене на засіданні Комітету постійних представників країн-членів Євросоюзу (COREPER) з подальшим затвердженням Радою ЄС. Далі текст законодавчого акту має бути підписаний президентом Європарламенту і представником головуючої у ЄС країни (Мальта) з подальшою публікацією в Офіційному журналі ЄС. Рішення набуде чинності через 20 днів після публікації.

Одразу після того як стало відомо про рішення Європарламенту, перестав працювати офіційний веб-сайт держпідприємства з видачі закордонних паспортів. Сервер не витримав навантаження, обумовленого кількістю користувачів, зацікавлених у отриманні закордонного паспорта.

Очікується, що громадяни України зможуть відвідувати країни Європейського Союзу за спрощеною процедурою оформлення документів вже цього літа.

Введення безвізового режиму з Європейським Союзом було одним з головних аргументів майданного керівництва на користь підписання Угоди про асоціацію з ЄС, що була підписана у березні 2014 року.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *