Українські теплові електростанції почали зупиняти роботу через нестачу вугілля

Українські теплові електростанції почали зупиняти роботу через нестачу вугілля

Українські теплові електростанції почали зупиняти роботу через гострий дефіцит вугілля. Першою стала Придніпровська ТЕС. Рішення оператора української енергосистеми НЕК «Укренерго» викликано серйозним дефіцитом антрацитового вугілля, який раніше поставлявся для українських електростанцій з Донбасу. Оскільки «націоналісти» і «активісти» продовжують блокувати постачання вугілля для України з ДНР і ЛНР, Києву просто нема звідки взяти необхідні енергоресурси.

«Станція припинила роботу сьогодні в 00:00. На 5 квітня на складі ДТЕК Придніпровської ТЕС залишається близько 30 тис. тонн вугілля виключно як мінімально необхідний резервний запас палива», — йдеться в повідомленні ДТЕК, до складу якого входить Придніпровська ТЕС, що забезпечує електроенергією Катеринослав (Дніпро).

Також була зупинена Трипільська теплоелектростанція (ТЕС) – найпотужніша в Київській області та найбільша у складі компанії «Центренерго». Причина зупинки – економія палива.
При цьому в останні дні на Трипільській ТЕС працював один блок з шести.

Крім цього,  найближчим часом зупинять свою роботу Зміївська та Криворізька ТЕС. Про це повідомив в. о. голови «Укренерго» Всеволод Ковальчук, коментуючи запинку ТЕС у Трипіллі: «Аналогічна ситуація має місце на Зміївській та Криворізької ТЕС, які також працюють на вугіллі антрацитової групи. Ці станції також технологічно готові до припинення генерації електроенергії. З 6 квітня планується зупинка Зміївської ТЕС, орієнтовно з 11 квітня (після завершення опалювального сезону в регіоні Криворізької ТЕС».

Нагадаємо, на Україні з 15 лютого 2017 року діє надзвичайний стан у сферв енергетики. Обсяг споживання вугілля на майданній частині країни становить 24 млн тонн на рік, з яких 9 млн тонн – це антрацит, який видобувається на територіях, які, офіційною мовою, «тимчасово не контролюється українською владою».

Майданна влада так і не змогла вирішити питання постачання необхідних обсягів вугілля з ПАР або Австралії, так як це довго, дорого і дуже складно з точки зору логістики. Тим не менш, перші пробні поставки вугілля повинні бути здійснені в найближчі місяці. Вартість закордонного вугілля складе 110-115 доларів за тонну, тому можна чекати чергового підвищення цін на електроенергію для українців.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *