У ДНР відновив роботу найбільший в Україні і Європі канатний завод

У ДНР відновив роботу найбільший в Україні і Європі канатний завод

На території самопроголошеної Донецької народної республіки знову запрацював Харцизький сталедротовий канатний завод «Силур» – одне з найбільших в світі підприємств, що спеціалізується на виробництві дроту і канатів.

«Ще кілька місяців тому багато хто не вірив, що нам вдасться запустити завод… У нас є катанка та сировина, є замовлення на нашу продукцію по Донецькій і Луганській народних республіках і на Російську Федерацію. Основна продукція нашого заводу — це канати… Ми готові поставляти її в усі дружні країни і республіки», — сказав журналістам директор заводу Іван Іванцов. Керівник заводу додав, що до початку конфлікту в Донбасі канатна продукція експортувалася по всьому світу.

У ДНР відновив роботу найбільший в Україні і Європі канатний завод

Історія заводу починається з 1949-го року. Харцизький сталедротовий канатний завод – це найбільший в Україні і Європі завод, що випускав в радянські часи більш двох тисяч тонн каната на місяць. У часи «незалежності» виробництво то падало, то піднімалося і знову падало… За останні 5 років з восьми цехів були закриті чотири. Під час громадянської війни підприємство практично не функціонувало: процес його запуску почався лише з грудня 2016 року.

Колишній «господар» Харцизького сталеканатного заводу — Володимир Немировський, власник компанії «Стальканат Силур», голова єврейської громади Кривого Рогу, з 3 березня по 6 травня 2014 року встиг побувати на посаді голови майданної Одеської обласної держадміністрації. «Турботливий власник» вирізав практично все обладнання, здав його на металобрухт, після чого успішно продовжує свою підприємницьку кар’єру на євромайданній частині України. Рішенням керівництва Донецької народної республіки завод «Силур» бів націоналізований і тепер він має статус державного підприємства.

У ДНР відновив роботу найбільший в Україні і Європі канатний завод

Директор заводу Іван Іванович Іванцов (він тут з 1979 року, знає кожен гвинтик, про завод і людей може розповідати годинами) – не приховує свого задоволення від запуску «Першого канатного». Для жителів Харцизька, які залишилися без роботи, це — путівка в майбутнє.

«У грудні минулого року всі працівники попереднього власника були звільнені. 95% з них виявили бажання повернутися. В штатному розкладі у нас – 995 осіб. Зараз забезпечені роботою 580 осіб. В грудні було 120, у січні – 180, в березні – вже більше двохсот. Спочатку було дуже важко, адже завод перебував у законсервованому стані! Але ми впоралися. Обсяги виробництва збільшуються, паралельно – і потреба в робочих руках. Щодня приймаємо на роботу 20-30 чоловік», — розповідає Іван Іванович.

Завод працює у дві зміни, середня зарплата – 8 тисяч російських рублів. Небагато, звичайно, але не варто забувати: ДНР – регіон, що перебуває у стані війни, там на рахунку кожна копійка. І потім, 8 тисяч – це не межа: у подальшому все залежатиме від попиту. А він вже є, причому чималий.

«Вже підписані робочі угоди на більш ніж мільярд рублів. За перші два дні роботи тут виготовили канатів більш ніж на 2 млн рублів. Продукція затребувана і на території Республіки, і в країнах Митного союзу», — пояснює міністр промисловості і торгівлі ДНР Олексій Грановський.

Керівництво підприємства не приховує: матеріаломістке виробництво в Харцизьку здебільшого орієнтовано на Росію. На даний період часу ведуться переговори з РФ щодо різного роду поставок. Від розвитку відносин з Росією, в першу чергу, будуть залежати і обсяги випуску продукції.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *